Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2453
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważne przed Dniem Wszystkich Świętych

Poniedziałek, 28 października 2019, 14:17
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2019, 10:15
Autor: MPGK/komunikat
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, informuje, że w związku ze zbliżającym się ,,Dniem Wszystkich Świętych" podjęto następujące ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach: Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44, Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68, Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A i Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera.

Od 28.10.2019r. do 03.11.2019r. z powodów logistycznych przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. W tym szczególnym czasie, do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży
Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób. Wszelkie rośliny, trawy czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).

UWAGA !
Zapraszamy do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane, osobom opiekującym się grobami:
· Przy głównym wejściu na Stary Cmentarz oraz przy portierni przy wejściu od ul. Mickiewicza 31; w dniach od 14.10.2019 do 31.10.2019 w godz. 9 do 17
· Przy pomieszczeniu socjalnym w kaplicy na Nowym Cmentarzu od dnia 14.10.2019 w dni powszednie w godzinach od 9 do 17.

Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”
Zarząd Cmentarza prosi osoby odwiedzające nekropolie, o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, ale wrzucanie ich do kontenerów do tego celu przeznaczonych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group