Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3130
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wawel w bombonierce

Wtorek, 2 grudnia 2008, 16:20
Aktualizacja: 17:03
Autor: Mar
Jelenia Góra: Wawel w bombonierce
Fot. Mar
Dzisiaj oficjalnie otwarto w Jeleniej Górze pierwszy na Dolnym Śląsku sklep firmowy zakładu Wawel S.A., producenta słodyczy. Sklep znajduje się w pięknie odnowionym wnętrzu u zbiegu ulic Pocztowej i 1 Maja.

Gdy wiosną zamknięto sklep ze słodyczami Bombonierka i nowi właściciele rozpoczęli demontaż zabytkowego wyposażenia, zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli dzwonić do konserwatora zabytków.- Odebrałem wiele takich telefonów – mówił podczas otwarcia Wojciech Kapałczyński – zaraz podjęliśmy interwencję i razem z właścicielem udało się renowację doprowadzić do szczęśliwego finału.

- Na początku mieliśmy tutaj urządzić siedzibę towarzystwa finansowego, ale gdy okazało się, że wnętrze jest zabytkowe i podlega ochronie, zrezygnowaliśmy z tych planów – mówiła właścicielka, Iwona Perczak. – Chciałam zachować dotychczasowy profil i złożyłam ofertę firmie Wawel, żeby w Jeleniej Górze otworzyć ich sklep firmowy.

Z Krakowa, gdzie mieści się siedziba firmy, przyjechała Agata Zawora, menadżer do spraw rozwoju sieci. Gdy stanęła w progu i zobaczyła wnętrze nie miała wątpliwości, że tutaj jest miejsce na cukierki, ciastka i bombonierki z napisem Wawel.

- Cieszę się bardzo z otwarcia tej placówki – powiedział dyrektor produkcji Wojciech Winkel – Sklepy otwieraliśmy dotychczas na Śląsku w Małopolsce i na Pomorzu. Chcemy, żeby od Jeleniej Góry rozpocznie się nasza ekspansja na Dolny Śląsk. Możliwe, że poszukamy lokalu w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie, gdzie klientami byliby głównie turyści.

Sklep nawet na chwilę nie jest pusty, dużo ludzi przychodzi zobaczyć, jak wygląda wnętrze i zwykle kusi się na kupno czegoś smakowitego. Na miejscu można też się napić kawy i czekolady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group