Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wawel w bombonierce

Wtorek, 2 grudnia 2008, 16:20
Aktualizacja: 17:03
Autor: Mar
Jelenia Góra: Wawel w bombonierce
Fot. Mar
Dzisiaj oficjalnie otwarto w Jeleniej Górze pierwszy na Dolnym Śląsku sklep firmowy zakładu Wawel S.A., producenta słodyczy. Sklep znajduje się w pięknie odnowionym wnętrzu u zbiegu ulic Pocztowej i 1 Maja.

Gdy wiosną zamknięto sklep ze słodyczami Bombonierka i nowi właściciele rozpoczęli demontaż zabytkowego wyposażenia, zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli dzwonić do konserwatora zabytków.- Odebrałem wiele takich telefonów – mówił podczas otwarcia Wojciech Kapałczyński – zaraz podjęliśmy interwencję i razem z właścicielem udało się renowację doprowadzić do szczęśliwego finału.

- Na początku mieliśmy tutaj urządzić siedzibę towarzystwa finansowego, ale gdy okazało się, że wnętrze jest zabytkowe i podlega ochronie, zrezygnowaliśmy z tych planów – mówiła właścicielka, Iwona Perczak. – Chciałam zachować dotychczasowy profil i złożyłam ofertę firmie Wawel, żeby w Jeleniej Górze otworzyć ich sklep firmowy.

Z Krakowa, gdzie mieści się siedziba firmy, przyjechała Agata Zawora, menadżer do spraw rozwoju sieci. Gdy stanęła w progu i zobaczyła wnętrze nie miała wątpliwości, że tutaj jest miejsce na cukierki, ciastka i bombonierki z napisem Wawel.

- Cieszę się bardzo z otwarcia tej placówki – powiedział dyrektor produkcji Wojciech Winkel – Sklepy otwieraliśmy dotychczas na Śląsku w Małopolsce i na Pomorzu. Chcemy, żeby od Jeleniej Góry rozpocznie się nasza ekspansja na Dolny Śląsk. Możliwe, że poszukamy lokalu w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie, gdzie klientami byliby głównie turyści.

Sklep nawet na chwilę nie jest pusty, dużo ludzi przychodzi zobaczyć, jak wygląda wnętrze i zwykle kusi się na kupno czegoś smakowitego. Na miejscu można też się napić kawy i czekolady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
573
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group