Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2484
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wątpliwa lekcja patriotyzmu

Wtorek, 14 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:05
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dolnośląscy wszechpolacy przekonują uczniów do swojego światopoglądu. Młodzież Wszechpolska wkracza do szkół.

Jej działacze organizują w różnych placówkach oświatowych na Dolnym Śląsku pogadanki dla uczniów. W ich trakcie namawiają do aktywności, również w ramach swojej kontrowersyjnej organizacji.

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej jest ogólnopolska. Przedstawiciele organizacji, której honorowym prezesem jest Roman Giertych, występują na godzinach wychowawczych. Starają się na nich zachęcać młodych ludzi do aktywności, przybliżają im najnowszą historię Polski, tłumaczą bieżące wydarzenia polityczne.

– Chodzi o zmobilizowanie uczniów do działania, niekoniecznie w naszych szeregach – mówi prezes MW Marcin Kubiński. Ale jego wrocławski pełnomocnik Robert Winnicki zdradza: – Oczywiście, pewne wątki z naszej działalności również się pojawiają, bo właśnie w szeregach Młodzieży Wszechpolskiej można realizować się w sposób najpełniejszy.
Przeciwnicy o eurokonstytucji
Winnicki sam prowadził jedną z takich pogadanek. Uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni tłumaczył zawiłości europejskiej konstytucji. – Zaprezentowaliśmy własny pogląd na ten temat wraz z uzasadnieniem – przyznaje aktywista. Czy to nie propaganda? – Nie, bo sala była przygotowana i doszło do rzeczowej dyskusji – zaprzecza Robert Winnicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group