Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7963
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Warto powalczyć o dolnośląskiego delfinka

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 7:41
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:21
Autor: DUM
Region: Warto powalczyć o dolnośląskiego delfinka
Fot. Archiwum DUM
W ramach programu Dolnośląski Delfinek przy szkołach w naszym województwie maja powstać małe pływalnie. Już ruszają konsultacje z samorządami, a jesienią zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni pierwsze pięć gmin, gdzie powstaną pływalnie. Baseny mają zostać otwarte najpóźniej jesienią 2017 r.

Niespełna miesiąc temu Adam Korol, minister Sportu i Turystyki podpisał z Cezarym Przybylskim, marszałkiem Województwa Dolnośląskiego porozumienie w sprawie dofinansowania programu „Dolnośląski Delfinek”.
Program spotkał się z uznaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki i uzyskał status projektu pilotażowego, który w przyszłości będzie realizowany w całym kraju.

Program „Dolnośląski Delfinek” jest kolejną inicjatywą sportową samorządu województwa. Zakłada budowę przy szkołach w naszym regionie małych krytych pływalni z 4-torową niecką basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. W pierwszej, pilotażowej fazie realizacji programu powstanie co najmniej pięć takich obiektów. Przewidywany czas budowy to 16 miesięcy (łącznie z projektowaniem).
Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć szkolnych, np. w godz. od 16 do 22.00, a także w weekendy, ferie i wakacje będą mogły być odpłatnie udostępnione społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Na krytych pływalniach będzie także realizowany program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Szacunkowy koszt budowy 1 krytej pływalni wynosi ok. 5 mln zł brutto (łącznie z kosztami projektu i nadzoru inwestorskiego). Program będzie współfinansowany ze środków budżetu województwa dolnośląskiego, pieniędzy ministerialnych oraz wkładu własnego gminy, na terenie której powstanie pływalnia. W przypadku zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz prowadzenia przez szkoły rehabilitacji osób niepełnosprawnych istnieje także możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z WFOŚiGW oraz PFRON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group