Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7632
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty zdobienia bombek w Muzeum Karkonoskim

Niedziela, 17 grudnia 2017, 9:32
Aktualizacja: 18:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Warsztaty zdobienia bombek w Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze po raz kolejny zaprosiło w swoje progi dzieci i dorosłych, którzy chcieliby samodzielnie lub z pomocą pracowników muzeum ozdobić bombkę na choinkę, którą następnie mogą zabrać do domu. W sobotnie przedpołudnie chętnych nie brakowało.

Jak podkreślają przedstawiciele muzeum, w ich placówce przy ul. Jana Matejki w Jeleniej Górze, przygotowania do świąt zaczynają się już w połowie listopada, kiedy to rozpoczynają się warsztaty dla grup zorganizowanych. - Zapraszamy przedszkolaków, młodzież, osoby dorosłe, ale tradycją jest również to, że zapraszamy osoby indywidualne i rodziny na malowanie bombek - powiedziała Aneta Sikora-Firszt, kierownik Działu Edukacji Muzeum Karkonoskiego.

Świąteczne warsztaty prowadzone są już od siedmiu lat i za każdym razem cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla uczestników przygotowane są bombki oraz farbki, klej, brokat, z których można stworzyć piękne ozdoby na choinkę. - Każda bombka jest przepiękna i magiczna, a my ze swojej strony staramy się, żeby pobyt w muzeum był atrakcyjny - dodała A. Sikora-Firszt.

- Pierwszy raz miałam okazję malować bombki. Panie pomagały i bardzo fajnie było - stwierdziła 11-letnia Olimpia. Dorośli również nie kryli zadowolenia podkreślając, że tego typu warsztaty mają zarówno walory edukacyjne, jak i rozrywkowe. - To doskonała okazja, aby przyjść z wnukami i wspólnie stworzyć coś pięknego na rodzinną choinkę - dodała kolejna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
297
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group