Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7572
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty topograficzne w BWA

Czwartek, 27 sierpnia 2015, 8:06
Aktualizacja: 8:08
Autor: Kas
Jelenia Góra: Warsztaty topograficzne w BWA
Fot. Archiwum
Już 2 września w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze ruszają darmowe warsztaty z topografii miejskiej. Na trwająca trzy dni przygodę z artystyczną mapą regionu zaprasza Karolina Zatorska.

Warsztaty odbędą się w dniach 2-3 oraz 9 września, w godzinach 11:00 – 15:00. Realizowane są one w ramach projektu artystycznego "Znaki w przestrzeni". Projekt odwołuje się do zjawiska kulturowego, jakim jest współczesne miasto - miejsce będące stałym źródłem inspiracji artystów, w którym tworzy się sztukę. Refleksja i przekonanie do sztuki jak największej liczby mieszkańców to jedne z założeń przedsięwzięcia.

Uczestnicy warsztatów, studenci uczelni artystycznych pochodzący z Jeleniej Góry, zarejestrują „znaki”, symbole świadczące o historii i różnorodności kulturowej miasta i okolic. Młodzi ludzie pracować będą nad wizualnymi świadectwami, postarają się odnaleźć dawne tradycje plastycznego zapisu oraz zastanowią się nad propozycją nowych znaków, bliższych współczesnej nam stylistyce i estetyce. Kotlina Jeleniogórska pełna jest „artystycznych znaków”, zabytkowej architektury czy rzeźb. Na warsztatach powstanie mapa tych „znaków”. - Chcemy pielęgnować poczucie dumy z zastanego dziedzictwa i chęć budowania z nim ściślejszych związków – mówią organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać można się telefonicznie pod numerem 75 7526669 lub wysłać swoje zgłoszenie na adres” galeria-bwa@karkonosze.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group