Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8766
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Warsztaty tańca pod okiem Katarzyny Knihinickiej

Środa, 10 sierpnia 2016, 8:47
Aktualizacja: Czwartek, 11 sierpnia 2016, 8:06
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra/Cieplice: Warsztaty tańca pod okiem Katarzyny Knihinickiej
Fot. Robert Czepielewski
To będzie niebywała gratka dla dzieci i młodzieży. W dniach od 22 do 25 sierpnia, w jeleniogórskiej Szkole Tańca Kurzak i Zamorski, młodzi pasjonaci tańca będą mogli wziąć udział w warsztatach różnych form tańca, pod okiem utytułowanej instruktorki Katarzyny Knihinickiej.

Podczas warsztatów zostanie wyselekcjonowana grupa, która weźmie udział z pomysłodawczynią i instruktorką warsztatów w mistrzostwach świata tańca nowoczesnego, które odbędą się w Libercu już w listopadzie.

Katarzyna Knihinicka to tancerka i instruktorka posiadająca w swoim dorobku wiele tytułów. Rok 2014 to dla pani Katarzyny najbardziej udany występ podczas mistrzostw świata. Zdobyła wtedy złoty i srebrny medal w różnych układach tanecznych. Szkoła, w której pracowała jako instruktorka na tych samych mistrzostwach zdobyła 11 złotych medali, 10 srebrnych i 3 brązowe medale. Katarzyna Knihinicka to także mistrzyni Polski w tańcu nowoczesnym z 2013 roku i brązowa medalistka w hip-hop Battle w 2012 roku.

Swoją przygodę z tańcem Katarzyna Knihinicka rozpoczęła w wieku 6 lat kiedy jej mama zapisała ją do ogniska baletowego w Szczecinie. Od 8. roku życia równolegle uczęszczała na zajęcia z gimnastyki artystycznej. W wieku 15. lat uzyskała dyplom ukończenia ogniska baletowego.

Punktem zwrotnym w jej karierze było zainteresowanie się hip hopem, który otworzył przed nią nowe możliwości, a co za tym idzie, także otwarcie inne nurty tańca takie, jak: jazz, modern jazz, taniec współczesny i nowoczesny. W tym czasie prowadziła bardzo bogate życie artystyczne. Występowała praktycznie we wszystkich możliwych konkursach. Pracowała pod okiem takich tancerzy, Michał Piróg czy Mathew Tseng. Jako zawodowa tancerka odnalazła się także w rewiach. Jest również dwukrotną uczestniczką castingu do You Can Dance.

Ponad rok temu pani Kasia przeprowadziła się do Karpacza, a zadecydowały o tym względy biznesowe. Od marca 2016 r. jest stałym instruktorem w Szkole Tańca Kurzak i Zamorski. W jej pracy zawodowej widać mnóstwo pasji i miłości do tańca oraz do przekazywania wiedzy młodym ludziom.

- Taniec wyraża każdy aspekt mojego życia - zaznacza Pani Katarzyna. - Czuję, że się spełniam, sama tworzę choreografię, muzykę i kostiumy. Chcę zarazić młodych ludzi pasją do tańca. W bardzo wielu przypadkach udało mi się to z nawiązką, bo np. dwoje moich uczniów zdobyło tytuł Mistrzów Polski w tańcu nowoczesnym – podkreśla.

A na co się będzie działo podczas warsztatów? - Będę uczyła tańca nowoczesnego, nowych układów, które będą przygotowywać młodzież do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Libercu. Ale przede wszystkim chcę zainteresować dzieci i młodzież tańcem, dlatego gorąco zapraszam na warsztaty - powiedziała pani Katarzyna.

Zajęcia zaplanowane są dla dwóch grup wiekowych: dla dzieci od 7 do 11 roku życia warsztaty będą odbywały się o godz. 16.00, natomiast dla młodzieży w wieku od 11 do 16 lat zajęcia zaplanowane są na godz. 17.30.

Wszelkich informacji na temat warsztatów udzieli Katarzyna Knihinicka pod numerem telefonu 501 501 871.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group