Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6022
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Warsztaty tańca pod okiem Katarzyny Knihinickiej

Środa, 10 sierpnia 2016, 8:47
Aktualizacja: Czwartek, 11 sierpnia 2016, 8:06
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra/Cieplice: Warsztaty tańca pod okiem Katarzyny Knihinickiej
Fot. Robert Czepielewski
To będzie niebywała gratka dla dzieci i młodzieży. W dniach od 22 do 25 sierpnia, w jeleniogórskiej Szkole Tańca Kurzak i Zamorski, młodzi pasjonaci tańca będą mogli wziąć udział w warsztatach różnych form tańca, pod okiem utytułowanej instruktorki Katarzyny Knihinickiej.

Podczas warsztatów zostanie wyselekcjonowana grupa, która weźmie udział z pomysłodawczynią i instruktorką warsztatów w mistrzostwach świata tańca nowoczesnego, które odbędą się w Libercu już w listopadzie.

Katarzyna Knihinicka to tancerka i instruktorka posiadająca w swoim dorobku wiele tytułów. Rok 2014 to dla pani Katarzyny najbardziej udany występ podczas mistrzostw świata. Zdobyła wtedy złoty i srebrny medal w różnych układach tanecznych. Szkoła, w której pracowała jako instruktorka na tych samych mistrzostwach zdobyła 11 złotych medali, 10 srebrnych i 3 brązowe medale. Katarzyna Knihinicka to także mistrzyni Polski w tańcu nowoczesnym z 2013 roku i brązowa medalistka w hip-hop Battle w 2012 roku.

Swoją przygodę z tańcem Katarzyna Knihinicka rozpoczęła w wieku 6 lat kiedy jej mama zapisała ją do ogniska baletowego w Szczecinie. Od 8. roku życia równolegle uczęszczała na zajęcia z gimnastyki artystycznej. W wieku 15. lat uzyskała dyplom ukończenia ogniska baletowego.

Punktem zwrotnym w jej karierze było zainteresowanie się hip hopem, który otworzył przed nią nowe możliwości, a co za tym idzie, także otwarcie inne nurty tańca takie, jak: jazz, modern jazz, taniec współczesny i nowoczesny. W tym czasie prowadziła bardzo bogate życie artystyczne. Występowała praktycznie we wszystkich możliwych konkursach. Pracowała pod okiem takich tancerzy, Michał Piróg czy Mathew Tseng. Jako zawodowa tancerka odnalazła się także w rewiach. Jest również dwukrotną uczestniczką castingu do You Can Dance.

Ponad rok temu pani Kasia przeprowadziła się do Karpacza, a zadecydowały o tym względy biznesowe. Od marca 2016 r. jest stałym instruktorem w Szkole Tańca Kurzak i Zamorski. W jej pracy zawodowej widać mnóstwo pasji i miłości do tańca oraz do przekazywania wiedzy młodym ludziom.

- Taniec wyraża każdy aspekt mojego życia - zaznacza Pani Katarzyna. - Czuję, że się spełniam, sama tworzę choreografię, muzykę i kostiumy. Chcę zarazić młodych ludzi pasją do tańca. W bardzo wielu przypadkach udało mi się to z nawiązką, bo np. dwoje moich uczniów zdobyło tytuł Mistrzów Polski w tańcu nowoczesnym – podkreśla.

A na co się będzie działo podczas warsztatów? - Będę uczyła tańca nowoczesnego, nowych układów, które będą przygotowywać młodzież do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Libercu. Ale przede wszystkim chcę zainteresować dzieci i młodzież tańcem, dlatego gorąco zapraszam na warsztaty - powiedziała pani Katarzyna.

Zajęcia zaplanowane są dla dwóch grup wiekowych: dla dzieci od 7 do 11 roku życia warsztaty będą odbywały się o godz. 16.00, natomiast dla młodzieży w wieku od 11 do 16 lat zajęcia zaplanowane są na godz. 17.30.

Wszelkich informacji na temat warsztatów udzieli Katarzyna Knihinicka pod numerem telefonu 501 501 871.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group