Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8029
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty pełne wyobraźni

Środa, 26 sierpnia 2009, 19:47
Aktualizacja: 19:48
Autor: NAT
Jelenia Góra: Warsztaty pełne wyobraźni
Fot. NAT
Kolejny dzień warsztatów „Indiańskie Lato” odbywających się w Biurze Wystaw Artystycznych przebiegł w zawrotnym tempie. Dzisiaj tematyką główną zabaw i wykonywanych prac były zwierzęta amerykańskich prerii, odgrywające wielką rolę w życiu Indian.

Zajęcia rozpoczęto od krótkiej gry w zwierzątka. Wytypowana osoba wymieniała jedno zwierzę, a reszta uczestników musiała naśladować jego zachowania i odgłosy. Po ok. minucie szczekania, kicania, turlania wszystkie zmęczone zwierzątka szły spać i wybraniec wskazywał jedno, które śpi najładniej. Dzieci podczas nakreślania w sobie nowego stworzenia wkładały w to mnóstwo pracy i wysiłku, który był odczuwalny po wyczerpanych, lecz dalej uśmiechniętych twarzyczkach.

Tak jak co dzień kolejnym etapem było odczytanie indiańskiej legendy przez pana Grzegorza Jędrasiewicza, uwielbianego przez dzieci opowiadacza. Aby jeszcze bardziej poznać powiązania między Indianami, a zwierzętami przeczytał dziś dwie powieści – „Dlaczego jeżozwierz ma kolce ?” oraz „Dlaczego bizon ma garba?”

Według książki jeżozwierz dawno, dawno temu nie posiadał kolców. Dostał je od wodza, by chronić się przed niedźwiedziami, wilkami i innymi niebezpiecznymi stworzeniami. Natomiast bizon ma garb, ponieważ dręczył mieszkańców ptasich gniazd i otrzymanie jego było karą, za to niedorzeczne zachowanie.

Pracę plastyczną, jaką dzisiaj wykonywano było malowanie na płótnie ulubionego zwierzęcia. Zanim jednak przystąpiono do pracy pani Joanna Kowalczyk wyjaśniła zasady korzystania i mieszania farb oraz przebiegu pracy.

Każde z dzieci wzięło się szybko do roboty i w kolorowych barwach raz dwa na kawałku płótno pojawiło się, nie zawsze do końca czytelne zwierzątko.
Urocze prace młodych artystów będzie można oglądać na wernisażu 31 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych.

Zajęcia plastyczno-rekreacyjne będą trwać do piątku w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1. Wstęp wolny.
Zajęcia odbywają się w godzinach:

I grupa – 9.30 – 11.30
II grupa – 12.00 – 14.00

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group