Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2248
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty jazzowe w szkołach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 października 2020, 14:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Przed nami XIX edycja Krokus Jazz Festiwalu - tym razem inna, niż wszystkie, bowiem ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, organizatorzy zrezygnowali z wieczornych koncertów gwiazd. Trwają za to warsztaty jazzowe dla uczniów jeleniogórskich szkół, a przed nami wystawa fotografii oraz część konkursowa, czyli Powiew Młodego Jazzu.

W poniedziałek (19.10) muzycy pojawili się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego, dzisiaj (20.10) w Szkole Podstawowej Nr 10, a w środę spotkają się z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej Nr 11. Z kolei wiosną 2021 roku - w ramach projektu - odwiedzą szkołę średnią Gesundbrunnen w Bautzen.

Warsztaty prowadzi zespół Boundary Jazz Quintet w składzie: Marcelina Bienkiewicz – wokal, Robin Hütchen – piano, Bohdan Janeczek – saksofony, Tomasz Katschner – kontrabas oraz Bartłomiej Libera – perkusja.

Zespół funkcjonuje z drobnymi zmianami w zakresie nazwy i składu od 4 lat jako „specjalna grupa zadaniowa” konstruowana na potrzeby różnorodnych projektów jazzowych. Oprócz realizacji działań warsztatowych muzycy grywają regularne koncerty, w których programie obok standardów pojawiają się także autorskie kompozycje - podkreślają organizatorzy.
Program warsztatów „Cały ten jazz” to ponadgodzinne spotkanie z historią muzyki jazzowej. Multimedialne prezentacje połączone z wykładami są bogato ilustrowane granymi na żywo standardami. Dla wielu młodych słuchaczy jest to pierwsze zetknięcie z muzyką jazzową. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że dzięki atrakcyjnej i przystępnej formie warsztatów, ich młodzi uczestnicy zachęceni zostaną do pogłębienia swych jazzowych doświadczeń. Po obu stronach granicy - dodają przedstawiciele Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Część konkursowa Krokus Jazz Festiwalu odbędzie się w najbliższy weekend (24-25.10) w sali widowiskowej JCK.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group