Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3852
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty jazzowe przed Krokusem

Piątek, 19 października 2018, 6:13
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 11:27
Autor: Przemek Kaczałko/ JG
Jelenia Góra: Warsztaty jazzowe przed Krokusem
Fot. JCK
Zanim na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakwitną jazzowe Krokusy, w jeleniogórskich szkołach masowo pojawiły się "krokusiki". To edukacyjny wstęp do uczty muzycznej, na którą zapraszamy w dniach 19–21.10 do Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ponad 2 tysiące uczniów jeleniogórskich szkół bierze udział w lekcjach prezentujących historię muzyki jazzowej i przybliżających ten gatunek muzyczny. Warsztaty odbywają się od 15 do 19 października w ramach projektu „Powiew Młodego Jazzu”. Młodzi słuchacze, czasami po raz pierwszy w życiu, mają okazję przekonać się, jak wiele wspólnego z jazzem i jego korzeniami ma współczesna muzyka rozrywkowa. Mieszany, polsko-czeski zespół prosto i profesjonalnie dociera do młodzieży, co pozwala mieć nadzieję, że w Jeleniej Górze muzyka jazzowa nie tylko utrzyma obecny stopień zainteresowania, ale będzie się stawała coraz bardziej popularna, tak jak na to zasługuje.

Wczoraj (18.10) gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 11, w której jazz nie tylko był grany, ale także tańczony. A to za sprawą polsko-czeskich warsztatów tańca jazzowego realizowanych przez JCK we współpracy z domem kultury z Jilemnic przy okazji (a jakże) kolejnej edycji Festiwalu Krokus – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Różne są dzieciaki, różne są ich poziomy przygotowania muzycznego, toteż staramy się im pokazać jak wiele przebojów jazzowych znają. Cieszy nas, że gdy zaczynamy grać widać, jak muzyka stopniowo wciąga młodych słuchaczy. To rodzi nadzieję ze spotkamy się z nimi kiedyś w polskich i czeskich jazzowych klubach – dodał Bohdan Janeczek – lider zespołu prowadzący warsztaty.

Jazzowe lekcje zostały zorganizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego, Szkołą Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkołą Podstawową Nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego, Szkołą Podstawową Nr 11 im. Fryderyka Chopina oraz Szkołą Podstawową Nr 10 im. Marii Skłodowskiej Curie.

Program festiwalu:
Piątek, 19 października:
20:00 Maciej Obara Quartet "Unloved"
22:00 Vibe Quartet
Sobota, 20 października:
12:00 Koncerty "Powiew Młodego Jazzu" - wstęp wolny
20:00 Ambrose Akinmusire
22:00 Ludwig Nuss John Goldsby Benyamin Nuss
Niedziela, 21 października:
12:00 Koncerty "Powiew Młodego Jazzu" - wstęp wolny
20:00 Gala festiwalu i Q YA VY
22:00 Patrycjusz Gruszecki Music.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group