Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7154
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wandale wyżywają się na znakach drogowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 22 czerwca 2008, 7:29
Aktualizacja: 7:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pogięty słup ze znakami na rogu ulicy Morcinka i Wyczółkowskiego to tylko przykład na to, jak potrafią rozrabiać jeleniogórscy chuligani. W ciągu tygodnia Miejski Zarząd Dróg i Mostów wymienia nawet kilkanaście zniszczonych oznaczeń.

Wandale to plaga dla jeleniogórskich drogowców i wielkie niebezpieczeństwo dla kierowców. Zniszczenie znaku w miejscu, w którym napomina on, na przykład, do ograniczenia prędkości, może się skończyć tragedią. Nie mówiąc już o chaosie informacyjnym.

Chuligani wyginają słupki, a same znaki często zamalowują farbą w spreju. Od kiedy niektóre tablice wykonuje się z tworzyw sztucznych, przestali się nimi interesować złodzieje złomiarze, którzy jeszcze kilka lat temu pustoszyli jeleniogórskie ulice.

Za straty płaci MZDiM, czyli – podatnicy. Wymiana jednego znaku kosztuje do 250 złotych. Jeśli takich jest kilka w tygodniu, łatwo policzyć. Na rok wychodzi całkiem niezła sumka.

Policji i straży miejskiej nie zawsze udaje się złapać chuliganów na gorącym uczynku. Często wyżywają się na znakach w nocy, kiedy nikt nie widzi. Drogowcy obawiają się, że podczas wakacji ilość aktów wandalizmu może być większa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
35
- zachować dotychczasowy kompromis
57%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
34%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
3%
- całkowity zakaz aborcji.
6%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group