Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4200
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walka z lwem

Czwartek, 5 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 października 2006, 11:15
Autor: Daria
Jelenia Góra: Walka z lwem
Fot. Teatr Jeleniogórski, Marek Tkacz
Przejmującą sztukę, wysokiej próby aktorstwo: to wszystko mogli obejrzeć jeleniogórzanie, którzy w środowy wieczór przybyli do Teatru Norwida. Wcześniej mogli zachwycać się sztuką Czechowa.

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi zaprezentowali sztukę „Lew na ulicy”. Spektakl odbył się w ramach Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Był to bardzo wyjątkowy wieczór. Nie tylko ze względu na wspaniałą obsadę. Główną rolę, ducha dziewięcioletniej Isobel, zagrała Marieta Żukowska, która znana jest między innymi z seriali „ Pierwsza miłość” i „ M jak Miłość” a także Ireneusz Czop, którego mieliśmy okazję oglądać w serialu „ Samo życie”.

Oprócz nich wystąpili także: Ewa Audykowska-Wisniewska, Urszula Gryczewska-Staszczak, Matylda Paszczenko oraz Mariusz Ostrowski.

Kolejnym zaskoczeniem dla widzów było nietypowe miejsce odgrywania sztuki. Scenę ustawiono pośród publiczności. Każdy miał okazję podczas przerwy zobaczyć jak wygląda scena z drugiej strony: strony aktora.

W poniedziałek publiczność jeleniogórskiego teatru miała okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego z Poznania.

Poznańscy aktorzy przedstawili spektakl „Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa. Zagrali artyści znani nie tylko z teatralnych desek, lecz także z ekranu telewizora..
Na jeleniogórskiej scenie wystąpili: Paulina Chruściel, Irena Grzonka, Kazimiera Nogajówna, Maria Rybarczyk, Witold Dębicki, Michał Grudziński, Aleksander Machalica i Mariusz Puchalski.

Sztuka nie brała udziału w plebiscycie na najlepszy spektakl. Mimo to widzom bardzo się spodobała i została nagrodzona gorącą owacją.

<b> Więcej o Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w kolejnym wydaniu tygodnika Jelonka.com
W kioskach od 9 października. </b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group