Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4339
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Walka o prestiż w lokalnych derbach – "święta wojna" Mitexu i Chojnika

Niedziela, 19 października 2008, 5:12
Aktualizacja: Piątek, 24 października 2008, 19:50
Autor: Mateusz Banaszak
Podgórzyn: Walka o prestiż w lokalnych derbach – "święta wojna" Mitexu i Chojnika
Rozbita głowa, ciąganie za koszulki, zółte kartki, spora liczba kibiców i piękne bramki – to charakteryzowało poprzednie derby Mitexu z Chojnikiem
Fot. archiwum
Niedziela 19 października godz.15:00 – tą datę i godzinę znają wszyscy sympatycy Chojnika Jelenia Góra i Mitexu Podgórzyn. W tym dniu spotkają się dwaj beniaminkowi A–klasy, którzy będą walczyć w kolejnej odsłonie tych rozgrywek.

Od dawna spotkania pomiędzy tymi drużynami wzbudzały zainteresowanie kibiców, którzy tłumnie gromadzili się aby obejrzeć ciekawe widowisko.. Teraz powinno być podobnie, tym bardziej że mecz zostanie rozegrany na świeżo wyremontowanym obiekcie w Podgórzynie, gdzie komfort oglądania jest o wiele wyższy niż w zeszłym sezonie.

To tylko przykrywka do potyczki, która wywołuje między piłkarzami sporo emocji. To nie jest zwykły mecz ligowy, ale prawdziwy sprawdzian który każda z drużyn będzie chciała zaliczyć na jak najlepszą ocenę.
Teoretycznie większą szansę na wygraną mają piłkarze z Podgórzyna, którzy posiadają atut własnego boiska i którzy lepiej spisują się w tym sezonie niż Chojnik.

Jednak derby to zupełnie coś innego. Tu żadne ze statystyk nie gra roli, a każdy piłkarz prędzej zemdleje, niż odda inicjatywę rywalowi. Dlatego spotkania na takim poziomie przyciągają tak liczną rzeszę kibiców.

Jakie są plusy i minusy obydwu ekip?

Mitex Podgórzyn – drużyna, młoda, ambitna, która dzięki wycofaniu się Spójni Sady z rozgrywek, weszła do A-klasy. Drużyna szukająca w każdym meczu innego rozwiązania na skuteczną grę. Dzięki pozyskaniu kilku piłkarzy, w tym rewelacyjnego Krzysztofa Tatomira, Mitex ma zapewnioną grę ofensywną. Martwi obrona, która nie spisuje się najlepiej, często gubiąc się podczas meczu. Oprócz tego mocną stroną Mitexu jest walka z pełnym zaangażowaniem do ostatnich minut meczu i umiejętność gry z najgroźniejszymi rywalami, co piłkarze udowodnili w meczach z Orłami z Mysłakowic i Wojcieszyc.Przed derbowym spotkaniem, głównym mankamentem trenera Tadeusza Niemczyka są kłopoty kadrowe. Prawdopodobnie nie zagrają: Wojtylak, Saniuk, Lancewicz z powodu kontuzji , Wyderkowski z powodu rezygnacjii, niepewny jest też występ Wosia, Niewiadomskiego i Walkowiaka, których dopadła grypa. Problemy kadrowe i kłopoty w obronie – to kluczowe problemy Mitexu, które mogą przesądzić o losach spotkania.

Chojnik Jelenia Góra – drużyna, której przewodzi grający trener Dariusz Michałek, który często bierze ciężar gry na siebie wspomagając tym samym swoją drużynę. Mocną stroną Chojnika, jest to że drużyna ta posiada niesamowity charakter walcząc niemal o każdą piłkę i kawałek boiska.
Tak jak Mitex tak i Chojnik, ma poważne kłopoty z formacją defensywną, która słabo spisuje się w meczach ligowych. Chojnik zajmuje dalekie miejsce w tabeli , ze skromnym dorobkiem punktowym, a forma piłkarzy z meczu na mecz spada. Dobre występy Chojnika skończyły się, gdy ciepliczanie zagrali z Piastem w III kolejce rozgrywek. Od tego momentu, jakby zeszło powietrze z piłkarzy a głupio tracone bramki, choćy z Victorią Czadrów, gdzie Chojnik przegrał mecz na własne życzenie spotykają się z krytyką i niezadowoleniem kibiców. Jeśli chodzi o kadrę na ten mecz, Chojnik wystąpi w najsilniejszym składzie.

W poprzednim sezonie w B-klasie:
Mitex Podgórzyn - Chojnik Jelenia Góra 2:1
Chojnik Jelenia Góra - Mitex Podgórzyn 3:2

Zapraszamy wszystkich do kibicowania druzynom. Derbowy mecz , odbędzie się na boisku w Podgórzynie o godz.15:00

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group