Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3331
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Walentynkowe New Tango Bridge w Pałacu Staniszów

Poniedziałek, 6 lutego 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agrafka
Fundacja Forum Staniszów zaprasza do spędzenia Wieczoru Zakochanych przy porywających dźwiękach tango w oryginalnym wykonaniu zespołu New Tango Bridge. Koncert odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie.

Bilet na sam koncert kosztuje 25 zł, z kolacją 85 zł lub 105 zł w zależności od menu, które jest bardzo atrakcyjne.
New Tango Bridge jest formacją Grzegorza Frankowskiego. Jest kontynuacją wieloletnich poszukiwań własnego języka muzycznego w stylu tango nuevo. Muzycy zespołu tworzą autorskie kompozycje, będące syntezą różnych gatunków muzyki, przeniesionych na grunt tanga. Obecnie zespół składa się z czołowych przedstawicieli różnych stylów muzycznych, a mianowicie jego członkowie to Paweł Wajrak (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Michał Nagy (gitara), a także Grzegorz Frankowski (kontrabas).

Skład zespołu tworzą muzycy, którzy od prawie 20 lat uczestniczą w największych projektach tanga w Polsce. Występowali w różnych formacjach (Trio Revirado, Tango Bridge, Piazzoforte) u boku takich gwiazd jak Kevin Kenner, Waldemar Malicki, czy czołowi bandoneoniści na świecie: Daniel Binelli czy Juanjo Mossallini.
New Tango Bridge obejmuje tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, tanga tradycyjne oraz tango nuevo. W repertuarze zespołu nie brakuje również tanga polskich kompozytorów. Zespół buduje pomost (stąd nazwa grupy) między tradycjami kultury europejskiej, światowymi elementami etnicznymi i tangiem argentyńskim.

Wśród utworów zagranych na koncercie, obok klasycznie brzmiących „Classic Dream”, czy minimalistycznego „Tango Mobile”, usłyszymy latynosko brzmiące „Buenos Tangos” oraz jazzową „Madrugadę”. „Orientango” łączy w sobie elementy orientalne z brzmieniem gitary andaluzyjskiej, a „Perro y Gato” i „Tango Dos” to akustyczne formy utworów inspirowanych muzyką klubową. Tego typu koncertu z trudem można szukać nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy, bo najbliżej spotkać by można taką formę na koncertach znanego Gotan Project. Program składa się na płytę „Global Bridge” wydaną jesienią 2010r.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group