Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5396
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Walentynkowe New Tango Bridge w Pałacu Staniszów

Poniedziałek, 6 lutego 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agrafka
Fundacja Forum Staniszów zaprasza do spędzenia Wieczoru Zakochanych przy porywających dźwiękach tango w oryginalnym wykonaniu zespołu New Tango Bridge. Koncert odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie.

Bilet na sam koncert kosztuje 25 zł, z kolacją 85 zł lub 105 zł w zależności od menu, które jest bardzo atrakcyjne.
New Tango Bridge jest formacją Grzegorza Frankowskiego. Jest kontynuacją wieloletnich poszukiwań własnego języka muzycznego w stylu tango nuevo. Muzycy zespołu tworzą autorskie kompozycje, będące syntezą różnych gatunków muzyki, przeniesionych na grunt tanga. Obecnie zespół składa się z czołowych przedstawicieli różnych stylów muzycznych, a mianowicie jego członkowie to Paweł Wajrak (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Michał Nagy (gitara), a także Grzegorz Frankowski (kontrabas).

Skład zespołu tworzą muzycy, którzy od prawie 20 lat uczestniczą w największych projektach tanga w Polsce. Występowali w różnych formacjach (Trio Revirado, Tango Bridge, Piazzoforte) u boku takich gwiazd jak Kevin Kenner, Waldemar Malicki, czy czołowi bandoneoniści na świecie: Daniel Binelli czy Juanjo Mossallini.
New Tango Bridge obejmuje tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, tanga tradycyjne oraz tango nuevo. W repertuarze zespołu nie brakuje również tanga polskich kompozytorów. Zespół buduje pomost (stąd nazwa grupy) między tradycjami kultury europejskiej, światowymi elementami etnicznymi i tangiem argentyńskim.

Wśród utworów zagranych na koncercie, obok klasycznie brzmiących „Classic Dream”, czy minimalistycznego „Tango Mobile”, usłyszymy latynosko brzmiące „Buenos Tangos” oraz jazzową „Madrugadę”. „Orientango” łączy w sobie elementy orientalne z brzmieniem gitary andaluzyjskiej, a „Perro y Gato” i „Tango Dos” to akustyczne formy utworów inspirowanych muzyką klubową. Tego typu koncertu z trudem można szukać nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy, bo najbliżej spotkać by można taką formę na koncertach znanego Gotan Project. Program składa się na płytę „Global Bridge” wydaną jesienią 2010r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group