Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Walczyły do końca

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:46
Aktualizacja: 22:50
Kadetki Spartakusa Jelenia Góra rozpoczęły rywalizację o miejsca I-VIII ligi dolnośląsko-lubuskiej - na początek podejmowały Zastal I Zielona Góra. Spotkanie rozegrane w hali przy ul. Sudeckiej było emocjonujące, ale po ostatniej syrenie to przyjezdne cieszyły się z kompletu punktów.

Początek meczu należał do przyjezdnych, bowiem po kilku minutach gry było 0:6, a nieco później 7:14, jednak jeszcze w pierwszej kwarcie jeleniogórzanki doszły na 13:16. W drugiej odsłonie Spartakus kontynuował dobrą grę i objął prowadzenie 19:16, ale rywalki szybko się otrząsnęły i trwał zacięty pojedynek. Od stanu 24:27 miejscowe zdobyły 6 punktów z rzędu, a na minutę przed przerwą prowadziły 31:29, ale do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 29:33.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka o każdy punkt, a przed decydująca kwartą na tablicy wyników było 46:51. Gdy w czwartej odsłonie było już 47:57, wydawało się, że przyjezdne nie pozwolą już na nawiązanie walki, jednak Spartakus ambitnie walczył do końca i w 36. minucie było już tylko 55:57. Końcówka meczu ponownie należała do zielonogórzanek, które ostatecznie wygrały różnicą 9 "oczek".

KSW Spartakus Jelenia Góra - SKM Zastal Fatto Deweloper I Zielona Góra 57:66 (13:16, 18:17, 10:18, 16:15)

Spartakus: Warsińska 33, Michalak 7, Kaleta 6, Pilimon 4, Kaławaj 4, Kicińska 2, Wójcicka 1, Piasna, Byczkowska, A. Tomalak, Rysio, E. Tomalak.
Zastal: Majerska 20, Michalska 14, P. Welc 11, N. Welc 10, Polak 4, Dudek 4, Kurek 3, Łozyk, Roszkiewicz, Sztanga, Lubińska.

W następnej kolejce Spartakus zagra w Gorzowie Wielkopolskim (30.01, godz. 14:00). Drugi z jeleniogórskich zespołów - KS Wichoś, rywalizację o miejsca IX-XV rozpocznie wyjazdowym meczem z MKS II Polkowice (30.01).