Zalogowanych: 4

Polana Jakuszycka: Walczyli na 6 i 30 kilometrów

Piątek, 3 marca 2023, 23:38
Aktualizacja: 23:39
Wspaniała, słoneczna pogoda, szybka trasa i doskonała atmosfera – taki był piątek, 3 marca na 47. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Na 6 kilometrów nie mieli sobie równych Piotr Skowron i Dorota Kuźma, a wśród zawodników nie zabrakło Waltera Judki, który jako jedyny ukończył wszystkie edycje Biegu Piastów od pierwszego w 1976 roku. Pod koniec lutego obchodził osiemdziesiąte urodziny, ale ciągle utrzymuje się w dobrej formie.

Drugi piątkowy bieg – na 30 km stylem dowolnym, zaliczany jest do światowego cyklu narciarskich biegów długich Worldloppet. Po kapitalnym biegu zwyciężył ze sporą przewagą Adam Cieślar. Wśród pań Magdalena Kobielusz wygrała po pasjonującej walce z Eweliną Marcisz. Trzecie miejsce dla znakomitej czeskiej weteranki Zuzy Kocumovej.

3. Zuzana Kocumova 1:30:06

Bieg na 30 km ukończyło 519 osób, w tym 83 kobiety.

3. Jadwiga Grynkiewicz 21:16

Bieg na 6 km ukończyło 689 osób, w tym 260 kobiet.

W sobotę, 4 marca, o godz. 9.00 start Biegu Piastów na 50 km. W niedzielę, 5 marca, o godz. 10.00 wystartuje Bieg Piastów na 25 km. Na oba dystanse są jeszcze miejsca, ale tylko w biurze wydawania numerów startowych na Polanie Jakuszyckiej i tylko do ostatniego sektora startowego.