Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7294
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczą z sieciowymi oszustami

Środa, 25 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 października 2006, 8:20
Autor: Monika
Jelenia Góra: Walczą z sieciowymi oszustami
Fot. Monika
Pracownicy popularnej platformy handlowej Allegro szkolili jeleniogórskich policjantów, jak zapobiegać kradzieżom internetowym.

– Współpracujemy w tej dziedzinie z policją aby zapobiegać przestępczości w internecie – tłumaczy Michał Skawiński prowadzący szkolenie.

Allegro ma prawie cztery miliony wystawionych do sprzedaży przedmiotów, z czego sprzedaje trzy miliony miesięcznie. W związku z tym pojawia się mnóstwo osób, które podszywaja się pod sprzedającego lub kupującego.

Często też dochodzi do kradzieży kont i nieprzesyłania zakupionych towarów lub wystawiania na aukcję rzeczy podrobionych, bądź pochodzących z nielegalnego zródła.

Jeśli zauważymy w Allegro przedmioty pochodzące z przestępstwa ważny jest natychmiastowy kontakt z portalem. Możemy też dzwonić na policję. Szybka reakcja ze strony stróżów prawa daje większe szanse na ujęcie przestępcy.
– Należy zwracać także uwagę na przedmioty o dużej wartości, ale stosunkowo niskiej cenie licytacji. Nie jest wykluczone, że pochodzą one z przestępstwa – usłyszeliśmy.

Aby zmniejszyć liczbę oszukanych osób portal handlowy uruchomił specjalny program monitorujący cały system od wewnątrz. Dzięki niemu na około dwa tysiące zawartych transakcji tylko jedna ma związek z oszustwem.

Poza tym Allegro uruchomiło Program Ochrony Kupujących, który zapewnia zwrot od od 50 do 300 zł, jeśli kupujący nie otrzymał przedmiotu lub kupiony towar znacznie odbiegał od opisu w portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group