Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9090
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walczą z nudą w MDK

Środa, 24 września 2008, 18:08
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2008, 22:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Walczą z nudą w MDK
Fot. TEJO
Jak ciekawie spędzić popołudnia w Jeleniej Górze? – W Młodzieżowym Domu Kultury nikt się nie nudzi! – przekonywali dziś pracownicy placówki przy ul. Skłodowskiej–Curie 12. Nie ma chyba jeleniogórzanina, który by o MDK nie słyszał. Warto skorzystać z jego oferty. Znana jest uczniom z wielu konkursów i prezentacji, ale sama prowadzi też ciekawe zajęcia.

Dziś po całej placówce brzmiał głos Macieja Cytarzyńskiego, który z przenośnym mikrofonem spacerował po poszczególnych pracowniach największej nieszkolnej placówki oświatowej w śródmieściu Jeleniej Góry.

Komputery z dostępem do Internetu, pracownie plastyczne i wokalne, teatr, taniec – to podstawowe propozycje MDK. - Nauczyciele są dziś do dyspozycji rodziców, którzy uzgadniali z nimi pory prowadzenia zajęć – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. – Niestety, nie można było obejrzeć pokazowej lekcji tańca, bo instruktor Grzegorz Gigiel rozchorował się. Prowadzone przez niego zespoły zdobywają wysokie miejsca na różnych konkursach.

Do zajęć wokalnych zachęcał wszystkich znany zespół Paka Buziaka. – To już 12 lat, jak ta grupa istnieje. Jest specyficzna, bo zmieniają się dziewczyny, które w niej śpiewają, a nazwa pozostaje taka sama – mówi Wiesław Kowalewski, instruktor i założyciel Paki. Osiągnięcia w postaci dyplomów zajmują całą ścianę. Grupa śpiewa niemal profesjonalnie wszystkie znane przeboje.

- Śpiewanie to moja pasja. Sprawia mi ogromną przyjemność. A te zajęcia przynoszą radość i przygotowują do życia. Uczymy się, jak zwalczać stres i uodparniać się na niego. Integrujemy się, bo poza grupą jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółkami – opowiada Agnieszka Sieczkowska, jedna z dziewcząt z Paki. Jej koleżanki to Emilia i Joanna Kowalewskie, Natalia Kowzan i Beata Nożyńska.

Sporym zainteresowaniem cieszy się pracownia komputerowa. – Były nawet głosy, żeby otworzyć grupę dla dorosłych – mówi Danuta Sitek. Pod okiem instruktorki Anny Toporowskiej zapoznają się z informatyką. Najmłodsi mają po 7, 8 lat. Nie tylko grają, ale nabywają praktycznych umiejętności i po takich zajęciach bez kłopotu radzą sobie z prostymi czynnościami na domowych komputerach.

Honorata Lemiech, którą wielu melomanów zna jako wokalistkę z różnych koncertów, prowadzi zajęcia z grupą młodszych dzieci. Sylwia Raban, twórczyni sukcesów jeleniogórskich grup muzyki dawnej Pro Musica Antiqua i Virtrus Animi, zaprzyjaźnia młodzież z fletem. – Zaczyna od początku, bo wspomniane zespoły już „wyrosły” i czas na nowe – usłyszeliśmy.

Do tego grupy, w których można rozwijać talent plastyczny pod opieką Anny Borsuk-Krasuckiej, Ewy Nyc oraz Marzeny Grzeszczakowskiej. W tym roku pracownia plastyczna wzbogaciła się o nowe pomieszczenie.

Oferty dla najmłodszych jeleniogórzan, czyli Akademii Malucha, nie trzeba reklamować. Kilka lat temu pomysł Ewy Bąk okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś, aby zapisać tu dziecko, trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Jest jeszcze grupa teatralna prowadzona przez Krzysztofa Zwolińskiego, która odbywa zajęcia w czwartki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group