Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5198
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Walczą o placówkę bankową w gminie

Sobota, 22 stycznia 2022, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Walczą o placówkę bankową w gminie
Fot. UM Mysłakowice
Spore poruszenie wśród mieszkańców Mysłakowic wywołała informacja o planowanej likwidacji jedynej placówki bankowej na terenie gminy.

Placówka PKO BP, która mieści się na parterze siedziby Urzędu Gminy ma zostać zamknięta z końcem lutego. Jeśli tak się stanie, będzie to spore utrudnienie głównie dla osób starszych, które nie korzystają z bankowości elektronicznej, a opłaty wnoszą drogą tradycyjną. W związku z tym pod pismem, które przygotował Urząd Gminy do dyrektora Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO BP we Wrocławiu z prośbą o pozostawienie oddziału podpisało się ponad 1000 osób.

Wystąpiliśmy z oficjalnym pismem do dyrekcji PKO BP, aby ta ponownie rozpatrzyła decyzję o likwidacji oddziału – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Z prośbą o poparcie naszych starań zwróciliśmy się także do lokalnych parlamentarzystów. Jesteśmy też po rozmowach z przedstawicielami banku, którzy tłumaczyli nam, że powodem likwidacji oddziału są czynniki ekonomiczne. Z mojej obserwacji wynika, że z usług placówki korzystają głównie osoby starsze. Do banku zachodzą też inni mieszkańcy przy okazji załatwiania spraw urzędowych.
Śmiało mogę powiedzieć, że decyzja PKO BP bardzo zbulwersowała naszą lokalną społeczność – dodaje sołtys Mysłakowic Krystyna Śliwka. - Nie można na tą sprawę patrzeć jedynie przez pryzmat cyferek. Ja wiem, że nasz punkt nie przynosił może wielkich zysków, ale te bank rekompensuje sobie w większych oddziałach. Placówka banku w naszej gminie jest bardzo potrzebna. Tu mieszka wiele osób, które nie mają kart bankomatowych i robią „w okienku” bieżące opłaty. Nie wyobrażam sobie żeby osoby starsze lub niepełnosprawne za każdym razem musiały jeździć w tej sprawie do Kowar lub Jeleniej Góry.
Likwidacja, przeniesienie lub modernizacja oddziału wynikają ze zmieniających się potrzeb i preferencji klientów, którzy coraz częściej wybierają kanały zdalne do kontaktu z bankiem – informuje Małgorzata Witkowska z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO BP. - PKO Bank Polski od lat obserwuje ten trend wśród swoich klientów, a pandemia SARS-CoV-2 dodatkowo go nasiliła. Bank zmierza w kierunku cyfryzacji większości procesów. Oddział 1 w Mysłakowicach zakończy działalność z końcem lutego. Równocześnie z decyzją o likwidacji oddziału podjęliśmy działania zmierzające do uruchomienia agencji PKO Banku Polskiego w Mysłakowicach. W Mysłakowicach cały czas funkcjonuje bankomat z funkcją wpłatomatu. Nadal dostępne będą oddziały banku w Kowarach (ul. Ogrodowa 54) i Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja 35 A). W tych lokalizacjach dostępne są też bankomaty/ wpłatomaty.

Twoja reakcja na artykuł?

5
17%
Cieszy
5
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
7
23%
Złości
12
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
828
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group