Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5687
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wakacyjny Jarmark Charytatywny na rzecz dzieci

Piątek, 23 sierpnia 2013, 7:12
Aktualizacja: 7:15
Autor: Manu
Region: Wakacyjny Jarmark Charytatywny na rzecz dzieci
Fot. Organizator
Już w sobotę (24 sierpnia) o godz. 12.00, z okazji 500–lecia Miasta Kowary, przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar (ul. Górnicza 1) rozpocznie się Wakacyjny Jarmark Charytatywny pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Kowary – Mirosława Góreckiego. Dochód z niego zostanie przekazany na rzecz miejscowych dzieci.

Impreza charytatywna podjęta została przez: Fundację „CARITA” – „Żyć ze szpiczakiem”, której prezesem jest Wiesława Adamiec, dyrektorkę Przedszkola Publicznego nr 1 w Kowarach – Mariolę Tatowicz oraz właścicielkę apteki „NIGELLA” w Kowarach – Małgorzatę Kostrzewę.

Na jarmarku będzie można kupić, sprzedać, wylicytować, wylosować lub po prostu podarować. Wśród niezliczonej ilości fantów, na licytacji znajdzie się m.in. pierwsze wydanie autobiografii „Lech Wałęsa. Moja III RP. Straciłem cierpliwość!” z autografem byłego prezydenta. Organizatorzy zapewniają prezentacje wytworów lokalnych artystów, rękodzielników, warsztaty plastyczne dla dzieci, improwizacje teatralne dla dzieci, występy zespołów muzycznych oraz catering za symboliczna złotówkę.

Dochód ze sprzedaży fantów, licytacji, loterii, wszelkie darowizny pieniężne oraz cegiełki za ,,placowe”, przeznaczone będą w całości na rzecz kowarskich dzieci.

Podczas Wakacyjnego Jarmarku Charytatywnego, w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, w Centrum Integracji i Tradycji Miasta (ul. 1-go Maja 1b - drugi budynek Urzędu Miejskiego) odbędzie się spotkanie autorskie z filozofem i artystą Bogusławem Jasińskim, który jest autorem kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki (m.in. „Estetyka realizmu Georga Lukacsa i jej przesłanki filozoficzne”, „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Myślenie Heideggerem”, „Tezy o ethosofii”, „Zagubiony ethos”, „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger”, „Leksykon filozofów współczesnych” czy „Estetyka po estetyce. Prolegomena do ontologii procesu twórczego”), powieści „Życie i cierpienie młodego W.”, tomu opowiadań „Dalej, za …” oraz dramatów. Jasiński, laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. St. Wyspiańskiego, opublikował ponad 140 artykułów i rozpraw naukowych. Jest także reżyserem teatralnym i performerem. Żyje na uboczu, w górach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group