Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6914
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wakacje z przyrodą

Czwartek, 27 czerwca 2019, 6:16
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 10:19
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wakacje z przyrodą
Fot. użyczone
W pierwszych dniach wakacji w janowickiej świetlicy wiejskiej „Rudawy” rozpoczęła się realizacja projektu „W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą” przygotowanego przez grupę „Aktywne Janowice”, której liderką jest prowadząca świetlicę Krystyna Pisarska, a członkiniami grupy dwie współpracujące ze świetlicą panie – Wanda i Beata.

Pieniądze na realizację działań w ramach proektu pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w programie Dolnośląskie Małe Granty. Trzydzieścioro dzieci uczestniczących w projekcie otrzymało przewodniki po świecie roślin i zwierząt, które będą im towarzyszyć na każdej wycieczce do lasu, na łąki, a także podczas warsztatów w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie.

Inauguracyjna wycieczka odbyła się do Muzeum Tajemniczy Las w Bukowcu na interaktywną wystawę prezentującą bogactwo przyrodnicze Kotliny Jeleniogórskiej - mówi Krystyna Pisarska. - Pani Helena, która przez wiele lat mieszkała w Domu Ogrodnika w Parku w Bukowcu oprowadziła dzieci po wystawie i opowiedziała wiele ciekawostek przyrodniczych. Kolejny dzień projektowy to wycieczka do rudawskiego lasu, gdzie uczestnicy uczyli się rozpoznawać gatunki drzew rosnących na terenie Rudaw Janowickich, zbierali eksponaty do zielników i rozwiązywali quizy przyrodnicze. Wkrótce odbędą się następne działania przybliżające dzieciom świat przyrody.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group