Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6312
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje w miejskich autobusach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 czerwca 2008, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 27 czerwca 2008, 9:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nie skończyłeś 22 lat i jesteś uczniem gimnazjum lub innej szkoły? Do końca wakacji za 52 złote możesz do woli jeździć pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W trasy do Borowic, Michałowic i Przesieki ruszą też cyklobusy dla rowerzystów.

Już od 1 lipca nowość proponowana przez MZK będzie dostępna w punktach sprzedaży biletów. – Osoby, których dotyczy ta oferta, będą mogły po wykupieniu okresowego biletu imiennego korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkie dni tygodnia, we wszystkich strefach opłat i na wszystkich liniach normalnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze – zapowiada Leszek Chmielewski, kierownik marketingu przewoźnika. O wprowadzeniu nowego biletu zdecydowali radni miejscy pod koniec maja.

To nie jedyny wakacyjny ukłon MZK w stronę pasażerów. Latem na trasy ruszają cyklobusy, czyli specjalne pojazdy przystosowane do przewozu rowerów. Będą kursowały w weekendy na liniach nr 4 i 15. Zawiozą cyklistów i ich jednoślady do punktów wypadowych na ścieżki rowerowe: Michałowic, Borowic oraz Piechowic. Przejażdżka autobusem z rowerem kosztuje dodatkowo cztery złote.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~loco 26-06-2008 15:18
powinni zwiekszyc to ograniczenie wiekowe zeby studenci tez mogli skorzystac!!! co najmniej do 25 lat!
~ 26-06-2008 15:37
właśnie! co to ma być za dyskryminacja wiekowa???
~hirsch 26-06-2008 15:43
to dla niektorych mam 1/10 pensji!
piipi 26-06-2008 15:53
..~Czytalam,ze niektorzy mezczyzni lubia rowerek i chetnie nozkami p...luja.~Musze sprawdzic,czy oni maja ochrone na glowie...
~LuLu 26-06-2008 15:54
A nie powinno być " cyklobusy" ? :))
~ 26-06-2008 16:22
a czy taki bilet mogę zakupić dla pięcioletniego dziecka???
zloty666 26-06-2008 16:49
czyżby ktoś wpadł na pomysł nowego sposobu spędzenia wakacji ? ! ? "W autobusie MZK wakacje przejedziesz radośnie" ? ! ?
~ja;] 26-06-2008 17:58
popieram,pomysł swietny,jednak ograniczeinie wiekowe do du... ;] moja mam już nie bedzie mogla tanio jeździć:/ nie wiem kto to wymyślił
~intruz w MZK 26-06-2008 19:32
Proponuję pokazać zdjęcie takiego pojazdu z boku lub tyłu – pięknie zaparowane okna. W środku sauna.... Pojazdy maja klimatyzacje ale oczywiście nie włączoną a boczne uchylne okna są małe lub ich brak. Na dodatek „kultura” kierowców np. dziś ok. godz. 17:30. linia nr 6 w stronę Zabobrza kierowca bezczelnie wydzierał się na kobietę za późno nacisnęła przycisk koło drzwi informujący jaśnie pana kierowcę że ma zamiar wysiąść. Dorzucił do reszty pasażerów (Klientów MZK), że następnym razem się nie zatrzyma i lepiej aby tacy chodzili pieszo. Babeczka wcisnęła przycisk kiedy autobus wyraźnie już zwalniał z zamiarem podjechania na przystanek. Na przystanku kierowca przyhamował i..... ruszył dalej. Zatrzymał się dopiero na wyraźny ryk jakiegoś faceta, który widział ze ona chce wysiąść - wysiadała 6 merów od kierowcy. Pojazd to ten mały przechodzony „nowy” nabytek MZK a ludzi było mało i jej zamiar wysiadania był bardzo widoczny. Jaśnie pan kierowca poinstruował resztę intruzów (mniemając, że jak weszli to za chwilę będą wysiadać), że przycisk naciska się od razu po ruszeniu z przystanka poprzedzającego zamiar wysiadania. Ufff nie wiedziałem. A co zrobić, jeżeli na poprzedzającym przystanku autobus nie ruszy z niego tylko go przejedzie?. Na dodatek ładnie też tresował innych Klientów MZK aby wsiadali przednimi drzwiami (otwierał tylko te, czekał aż ludzie wejdą a następnie wypuszczał mających zamiar wysiąść) . Na drzwiach nie było oczywiście napisów „p r o s i m y wsiadać przednimi drzwiami” – widocznie w MZK doszli do wniosku, że prośby nie działają. Oczywiście nasze miasto nie jest turystyczne – nie ma tu przyjezdnych – a reszta niebawem zostanie wytresowana aby ten kierowca zbytnio w pracy się nie przemęczał. Polecam fajne forum o kierowcach „czereśniakach” w Warszawie (i nie tylko).
piipi 26-06-2008 19:54
--~OCH !!..~Zloty666..tak na randki od jednej panienki do drugiej !.
~Cypis 26-06-2008 19:56
A czy przyczepkę z towarem od mojego Pelikana też mogę zapakować do takiego cyklobusa za wspomniane 4 złote??? I czy też obowiązuje wchodzenie przednimi drzwiami?
~```ja 26-06-2008 20:11
fajnie
~do piipi 26-06-2008 20:25
0007 26-06-2008 22:04
Do ~intruz w MZK Żaden autobus MZK nie ma klimatyzacji w przedziale pasażerskim. Parę autobusów ma klimatyzację kabiny kierowcy. Odpowiednie używanie przycisków pozwala na płynniejszą i bardziej ekonomiczną jazdę autobusu. Autobus najwięcej zużywa paliwa przy ruszaniu. Wystarczy odrobina inteligencji by w odpowiedni sposób skorzystać z guziczka. Co ma zrobić kierowca, gdy słyszy sygnał zatrzymania w momencie mijania zatoki? Hamować gwałtownie, stanąć na drodze poza zatoką. To jest niebezpieczne. Jemu też należy dać szansę na zatrzymanie pojazdu. A śpiąca królewna zawsze się znajdzie.
~kokon 27-06-2008 0:19
Ale bilet ten obowiązuje na wszystkie strefy czy tylko na Jelenią Góre ?
~j22 27-06-2008 9:02
Proponuję wszystkim studentom mieszkającym w Jeleniej Górze aby popatrzyli na wyniki głosowania nad poprawką G Malczuk o rozszerzenie grupy uprawnionych do biletów wakacyjnych o studentów.Radni uznali ich za dorosłych.Lektura interesująca na tle artykułu o Młodzieżowej Radzie Miasta i miłości PO do młodych ludzi z Jelonki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group