Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7398
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakacje bezpieczne, rozśpiewane, roztańczone!

Środa, 8 lipca 2009, 14:17
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2009, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wakacje bezpieczne, rozśpiewane, roztańczone!
Fot. TEJO
– Najważniejszy jest uśmiech dziecka! – mówił dziś mł. inspektor Grzegorz Rybarczyk inaugurując tegoroczną akcję „Bezpieczne wakacje”. – Zależy nam, aby zarówno mieszkańcy jak i turyści czuli się w Jeleniej Górze pewnie – podkreślił Marek Obrębalski, prezydent miasta.

Dziś punktualnie o godz. 11 akcję ze sceny na placu Ratuszowym rozpoczął szef Jeleniej Góry przy udziale komendantów służb mundurowych zaangażowanych w tzw. koalicję dla bezpieczeństwa, która już od pięciu lat podczas wakacji organizuje cykl imprez dla najmłodszych. Miasteczko ruchu drogowego, możliwość oznakowania roweru w policyjnej akcji „Stop, rower oznakowany” – to tylko niektóre z punktów programu działań.

Ale to wszystko pozostało w cieniu występów gości z Białorusi i Ukrainy, którzy dziś na placu Ratuszowym dali popis świetnych umiejętności tanecznych i wokalnych. Młodzi ludzie z Lidy (Białoruś) wypoczywają w Szklarskiej Porębie. Z kolei Ukraińcy z Ługańska są goszczeni przez Międzynarodowy Dom Skauta. Dzisiaj przyjechali na jeleniogórski Rynek, by pokazać prawdziwą klasę: świetne kostiumy i godne podziwu układy choreograficzne znanych tańców sprawiły, że licznie zgromadzeni na placu Ratuszowym mieszkańcy entuzjastycznie oklaskiwali występujących. Szczególne brawa dostał zespół „Białe skrzydła” z Lidy. Tancerze wykonali, między innymi, słynny taniec z filmu „Grek Zorba”. Utalentowani sąsiedzi zza wschodniej granicy zaprezentują się także w niedzielę, 12 lipca, podczas Koncertu Promenadowego zorganizowanego przez Cieplickie Centrum Kultury Przystań Twórcza.

Festyny związane z bezpiecznymi wakacjami będą organizowane cyklicznie we wtorki i czwartki na placu Ratuszowym i w Parku Zdrojowym. Koniec akcji: 28 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group