Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6415
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje bezpieczne, rozśpiewane, roztańczone!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 lipca 2009, 14:17
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2009, 8:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Najważniejszy jest uśmiech dziecka! – mówił dziś mł. inspektor Grzegorz Rybarczyk inaugurując tegoroczną akcję „Bezpieczne wakacje”. – Zależy nam, aby zarówno mieszkańcy jak i turyści czuli się w Jeleniej Górze pewnie – podkreślił Marek Obrębalski, prezydent miasta.

Dziś punktualnie o godz. 11 akcję ze sceny na placu Ratuszowym rozpoczął szef Jeleniej Góry przy udziale komendantów służb mundurowych zaangażowanych w tzw. koalicję dla bezpieczeństwa, która już od pięciu lat podczas wakacji organizuje cykl imprez dla najmłodszych. Miasteczko ruchu drogowego, możliwość oznakowania roweru w policyjnej akcji „Stop, rower oznakowany” – to tylko niektóre z punktów programu działań.

Ale to wszystko pozostało w cieniu występów gości z Białorusi i Ukrainy, którzy dziś na placu Ratuszowym dali popis świetnych umiejętności tanecznych i wokalnych. Młodzi ludzie z Lidy (Białoruś) wypoczywają w Szklarskiej Porębie. Z kolei Ukraińcy z Ługańska są goszczeni przez Międzynarodowy Dom Skauta. Dzisiaj przyjechali na jeleniogórski Rynek, by pokazać prawdziwą klasę: świetne kostiumy i godne podziwu układy choreograficzne znanych tańców sprawiły, że licznie zgromadzeni na placu Ratuszowym mieszkańcy entuzjastycznie oklaskiwali występujących. Szczególne brawa dostał zespół „Białe skrzydła” z Lidy. Tancerze wykonali, między innymi, słynny taniec z filmu „Grek Zorba”. Utalentowani sąsiedzi zza wschodniej granicy zaprezentują się także w niedzielę, 12 lipca, podczas Koncertu Promenadowego zorganizowanego przez Cieplickie Centrum Kultury Przystań Twórcza.

Festyny związane z bezpiecznymi wakacjami będą organizowane cyklicznie we wtorki i czwartki na placu Ratuszowym i w Parku Zdrojowym. Koniec akcji: 28 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 8-07-2009 18:23
Bardzo fajna imprezka, szkoda że tak mało rozeklamowana. Było milo i fajnie szkoda tylko ze w pewnym momencie zaczął padać deszcz. Oby takich imprez więcej i częściej.
~Arek 8-07-2009 18:26
ludzie, zróbcie coś z galeriami przy artykułach!!! przecież tego się nie da oglądać. to ma być gra zręcznościowa? żeby przejść na następną fotkę trzeba klikać w linka i szybkie przeglądanie jest niemożliwe.. Są darmowe przeglądarki galerii - można wykorzystać, albo przynajmniej żeby można było kliknąć w fotkę, która jest dużo większa niż link.
~wie39 8-07-2009 19:16
młodszy ispektor???może generał,ha,ha-przecież to sierżant
ago. 8-07-2009 19:44
Zazdroszczę tym, co byli o 11:00 na placu Ratuszowym, koleżanka która wtedy tam przechodziła, przekazała, że "dziś tak radośnie i wesoło na tym placu, te dzieci tak fajnie śpiewają i tańczą!". Najlepiej to mają ci z Ratusza - wystarczy tylko otworzyć okno!
~komendanci 8-07-2009 19:59
służb mundurowych ? Komendant straży miejskiej to gdzie ? Bo chyba nie Pan Rybarczyk ? A może....
~aszta 8-07-2009 20:02
No faktycznie tłumy walące drzwiami i oknami. szkoda, że wcześniej nikt o tym czymś nie wiedział ;(( Reklama w tym mieście leży i kwiczy w powijakach \;((
~patison 8-07-2009 21:03
bezpieczne wakacje, bo nikt poza \"ratuszowymi\" gapiami o tym nie widział :-) publiczność jak widać to głównie inni wykonawcy (zespoły) i przypadkowi przechodnie - tłumy jak wymarłym mieście :-(
~~~007 8-07-2009 21:07
Tekst lepki od wazeliny. Propaganda jak za PRL-u. Smuntna prawda jest taka, że w naszym mieście nic się nie dzieje. Dzieci pochowane po podwórkach. Jakiś krótki występ na Pl. Ratuszowym służy tylko poprawie samopoczucia \\\\\\\"włodarzy\\\\\\\" (ulubione słówko TV Dami). Jelenia stacza się, czy tylko ja to widzę????
~zdumiony 8-07-2009 21:13
Znowu gen. Rybarczyk zainaugurował, otworzył, zainicjował, podjął, przemówił, powiedział, ale nikt nie wspomni np. przy tej dzisiejszej imprezie o p.Antonim Padewskim, który poświęca całe dnie m.in. na to, by młodzież z Ukrainy mogła taki występ przygotować. Coraz częściej odnosi się wrażenie, że większość imprez w mieście przygotowuje pan Rybarczyk - w pewnym momencie faktyczni organizatorzy odchodzą na bok, a on "błyszczy"
piipi 8-07-2009 21:14
~MISIU ..tak strasznie chcialabym Ciebie do mojego serduszka .. *przytulic (..patrz.zdj.nr.20 )
piipi 8-07-2009 21:44
~ZDUMIONY ..bo ml.insp.Grzegorz Rybarczyk jest ..*fajnym mezczyzna ..Straznikiem dzieci i kobiet i nawet mezczyzn i oczywiscie ciekawych imprez !
Cień 9-07-2009 0:41
Do Arek. Masz rację, jeżeli chodzi o przeglądanie zdjęć, ale jeżeli chodzi o darmowe programy, to nie wolno ich używać w celach komercyjnych i często, są to programy testowe.
~Rzecznik 9-07-2009 7:11
do Komendanci. Komendant Straży Miejskiej Był na scenie tak dla twojego spokoju. Dziękuję za przychylne recenzje i za oczywiście krytyczne. Bo bez krytyki nic by nie mogło się dziać. Z uwag że było mało informacji to oczywiście wasza uwaga. Bo spody reklamowe były nadawane przez Muzyczne Radio. Ale widocznie trzeba nieraz posłuchać naszej rodzimej stacji. To że nie było plakatów to już moja wina. Ja nie jestem generałem tylko mł.insp. Straży Miejskiej. Wszędzie są jakieś stopnie i to nikogo nie dziwi tylko bardzo dociekliwych. Akcja Bezpieczne wakacje jest dużym przedsięwzięciem skierowanym do wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry a szczególnie dzieci. To że Straż Miejska już od pięciu lat organizuje takie działania to chyba powinno cieszyć a nie martwić zwolenników i przeciwników naszej formacji. Ale to też duże zaangażowanie naszych partnerów i zawsze są z nami jednostki Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Gopr, Wopr czy też koalicjantów McDonalds, Bank Zachodni, Dialog, Grupa Ratownictwa Partner czy innych podmiotów które włączają się do tej formy działań na rzecz bezpieczeństwa dla dzieci i mieszkańców Jeleniej Góry. Do zdumionego...... Ja wspominałem ze sceny o Panu Antonim Padewskim ja szanuję tego Pana i wiem , że jego działania są dużą zasługą aby te dzieci mogły przyjechać do Polski.
kwakwa 9-07-2009 7:18
pewne jest jedno, Rybarczyk jako strażnik pozostawia wiele do życzenia ale akurat na organizacji imprez o się zna i robi to dobrze, ciekawe czy jak go zabraknie (prędzej czy później) to następca mu dorówna...i czy w ogóle się jakiś znajdzie...
~do Rzecznik 9-07-2009 17:30
a co robił na scenie tańczył? ja Pana Komendanta na fotkach nie widzę, widzę za to innych komendantów Panie Rzeczniku - chyba Komendanta, zadałem tylko pytanie. jestem spokojny za to w sm chyba nerwy puszczają

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group