Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7583
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W „Żeromie” zaszaleli z poślizgiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 6 kwietnia 2008, 12:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 17:39
Autor: Jelonka.com
Fot. LENA
Dopiero przed pierwszym weekendem kwietnia uczniowie ZSO nr 1 powitali wiosnę na tradycyjnych „Żeromaliach”. Wagarowicze nie mieli szczęścia, bo 21 marca przypadł podczas świątecznych ferii, a później iść na wagary już nie wypadało.

Tradycyjnie uczniowie nagrodzili swoich nauczycieli „Stefankami” w trzech kategoriach: profesjonalizm, uśmiech i styl, był też „Superstefanek” kumulujący wszystkie wymienione obszary oceny. Potem zapanował pełen „luzik” i zabawie a także radości nie było końca.

Na scenie monumentalnej auli gmachu liceum pojawiły się znane grupy muzyczne, a w gwiazdorów wcielili się sami uczniowie. Każda z klas przedstawiała wylosowany zespół.
I miejsce w gimnazjum wywalczyła klasa G3A, która zaprezentowała zespół Boney M z piosenką „Rasputin”. W liceum zwycięstwo przypadło klasie IA, która przedstawiła zepół Queen. Oprócz nich można było zobaczyć i posłuchać utworów Virgin, Skaldów, Aquy i podziwiać w akcji Piotra Rubika.

Dla niektórych uczniów program święta był atrakcyjniejszy, bo w trakcie święta kilku z nich otrzymało stypendium naukowe przyznane przez radą rodziców. – Przyznała gimnazjalistom kwotę 150 zł miesięcznie w drugim semestrze, natomiast licealistom po 200 zł. z przeznaczeniem na książki, komputerowe programy edukacyjne lub inne potrzeby związane z poszerzaniem wiedzy – poinformował Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Tegorocznymi stypendystami w gimnazjum zostali: Mariusz Figiel (śr. ocen 5,31; finalista konkursu matematycznego „Koma”), Błażej Józiak (śr. ocen 4,87; uczestnik etapu regionalnego Olimpiady matematycznej), Kamil Stolicki (śr. ocen 5,21; laureat konkursu geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”. Licealiści, którzy otrzymali to wyróżnienie to: Anna Sawicka (śr. ocen 5,09; aktywna uczestniczka meczy matematycznych, laureatka konkursu matematycznego „Alfik” – II miejsce), Marta Kaprzyk (śr. 4,86; aktywna organizatorka wielu wydarzeń szkolnych o charakterze edukacyjnym), Jarosław Nowak (śr. ocen 4,58; finalista tegorocznej Olimpiady Fizycznej).

Jest to kolejna forma nagradzania uczniów w ZSO nr 1 obok atrakcyjnych wyjazdów na dwutygodniowe wakacyjne zagraniczne obozy młodzieżowe dla najlepszych w nauce, darmowego kursu prawa jazdy, czy nagród finansowych dla maturzystów wyróżnionych medalem „Primus Inter Pares”. Stypendia naukowe uczniom ufundowały firmy PP-H „PROBER” sp.z z o. o. i „ALVI - POLSKA” sp. z o. o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~SU 6-04-2008 13:50
stefanki sa przyznawane w czterech kategoriach!!! profesjonalizm, usmiech, styl i serce. a superstefanek za caloksztalt. sluchajcie ludzi uwazniej, albo sprawdzajcie informacje.
~licealista 6-04-2008 14:51
Jak zwykle zainteresowania mediów wyłącznie ZSO I... Jestem pewny, że podobne lub lepsze imprezy odbywały się w innych jeleniogórskich "ogólniakach" jednak jelonka.com, Nowiny Jeleniogórskie i inne regionalne media zajmują się (chyba z zasady) wyłącznie "Żeromem" afirmując jego nieaktualną renomę. Przykre...
~do redkacji 6-04-2008 15:28
Ja wiem że Żerom jest blisko waszej redakcji i nie musicie daleko jeździć zeby zrobić szybki artykuł, ale myślę, że wartoby było czasem zainteresować co dzieje się w innych ogólniakach ... moja córka, która uczęszcza do Norwida również tydzień temu miała dzień wiosny, o którym nawet nie wspomnieliście w pół zdania... Droga redakcjo trochę więcej zainteresowania innymi szkołami nie tylko Żeromem, a będzie wspaniale :) Pozdrawiam Mama uczennicy <br> <br> <i> Miła Czytelniczko, uprzejmie informuję, że większość materiałów o wydarzeniach w ZSO nr 1 przysyła nam sama szkoła, a my jesteśmy otwarci na ich publikację. Dlatego bardzo prosimy wszystkie placówki oświaty o informowanie redakcji o tym, co w szkołach się dzieje, a także - co jest dziś możliwe - nadsyłanie zdjęć oraz relacji. Wszystkie opublikujemy! Pozdrawiam serdecznie - Konrad Przezdzięk </i>
~sbs 6-04-2008 16:57
dobra dajcie sobie spokój z tym żeromem...
~ 6-04-2008 17:14
pomalpowali po norwidzie... norwid wymyslil cyprianki to rok pozniej zerom wymyslil stefanki
~uczen 6-04-2008 17:29
a kogo to obchodzi za co te stefanki i superstefanki, dajcie spokoj z tm zeromem, bo nie powiem co sie chce................
~porazka 6-04-2008 17:40
a klasa 3a wygrala tylko z jednego powodu xD I nie chodzi o to ze miala najlepsza scenke !!! Kto tam chodzi do szkoly powinnien wiedizec. Nom ale cuz takie zycie.... ;/
~mrufka 6-04-2008 19:32
A kto tam nie chodzi, jak na przykład ty, to niech się nie wypowiada. Ja nie wiem, wszyscy się czepiają Żeroma - przeważnie ci, którzy tam nie chodzą. Tylko pytanie: skąd oni wiedzą, jak u nas jest?
~do: porazka 6-04-2008 20:42
Jestem uczniem Żeroma, ale jak patrze na komentarze takie jak Twój, to nie czuję się specjalnie jakoś dumny.. Do słownika gimnazjalisto! Co rocznik, to coraz gorszy.. i to nie tyczy się tylko Żeroma - uogólniam. Ja osobiście jestem z 1990 i uważam, że brak w nim ludzi pozytywnych, kreatywnych, chcących coś zrobić ciekawego nie tylko dla siebie. Takim np. był 1988 w którym, aż się gotowało od pozytywnych pomysłów. Teraz tylko papierosy, tani alkohol i cała garść wulgaryzmów.. Szkoda, że takie rośnie nam społeczeństwo. Pozdrawiam, uczeń I LO
~kopek94 6-04-2008 20:48
Mamy mały błąd-nie Darek, tylko Mariusz Figiel, prosze o poprawę;)
~żeromszczak 6-04-2008 21:32
Monopol na informacje o szkole mamy tylko my, bo tylko nam się chce pisać tu artykuły... Gdyby uczniowie jak i nauczyciele innych szkół wykazali inicjatywę, sami podjęli jakieś kroki w tej sprawie zamiast nieustannego narzekania, że 'co to nie Żerom' szybko okazałoby się ze nie tylko w naszej szkole się coś dzieje. A co do renomy... szkoła się zmienia, uczniowie i nauczyciele także, ale jedno nie ulega zmianie-trafiają tu najlepsi.
~zal.pl 6-04-2008 22:06
ja mam pytanie czy jest tylko 1 szkoła w jeleniej górze i tylko o niej pisze szanowna redakcja jelonki jest jeszcze "jdynka" sportowe gim numer 3 i kilka innych szków o których warto pisać a nie tylkop o 'żeromie" gdzie moze dostac sie kazdy za uiszczeniem niewielkiej opłaty
~bezimienny 6-04-2008 22:32
do mrufka: w Jeleniej Górze i okolicach panuje powszechna opinia, że Norwid i Żerom to szkoły o podobnym poziomie (taka prawda), ale w "Norwidzie" panuje lepsza atmosfera. Te pogłoski z powietrza się nie biorą, więc z Żeromem jest chyba coś nie tak, skoro takie głosy słyszy się od lat.
~vita 7-04-2008 0:05
tak, wierzcie dalej krążącym po jelonce opiniom. wg. nich żerom był szkołą pełną metali, przyjdźcie, zobaczcie - metala w glanach i kostką na plecach brak. co innego w norwidzie - byłam, widziałam, znam. czasy się zmieniają, szkoły się zmieniają, ale ludzie dalej powtarzają te same głupoty.
~OBIEKTYWNY 7-04-2008 12:06
Ale Wy ludziska nawiedzeni jesteście - wykażcie trochę inicjatywy i sami zainteresujcie lokalne media - w tym "Jelonkę" co dzieje się w Waszych szkołach. Z tego co wiem, "Jelonka" publikuje wszystko, co zasługuje na uwagę, a szkolne imprezy - na pewno na taką uwagę zasługują, szczególnie jeżeli odbywają się w jednym czasie. Warto wtedy zrobić coś w rodzaju podsumowania - np. co działo się w szkołach w pierwszy dzień wiosny - oczywiście tych szkołach, które coś organizowały i CHCĄ SIĘ TYM PODZIELIĆ! A Wy najpierw cicho pierdzicie w stołki, a później płaczecie, że nikt o Waszym pierdzeniu - choćby i artystycznym nie słyszy. Normalnie kolejne pokolenie zgorzkniałych maruderów, którym wiecznie coś nie pasuje rośnie. Żałosne! A szanowna "Mama uczennicy" zamiast zmotywować córkę, żeby napisała np. recenzję o tym co się działo u niej w szkole i łaskawie kopnęła się do "Jelonki" z prośbą o publikację (co na pewno nie wyszło by jej na złe, a nóż talent dziennikarski by w sobie odkryła) - utwierdza swoją latorośl w przekonaniu, że lepiej jest grzejąc fotel ponarzekać na internetowym forum, jak to wszyscy wokół nie dostrzegają tego, że ona taka zdolna i w "Norwidzie" się uczy. Opamiętaj się kobieto!
~wbz 30 7-04-2008 13:20
licealisci,nawet gimnazjalisci i obiektywny,maly problem-zawsze bylam przekonana ze przez o z kreska pisze sie tylko taki noz do krojenia czegos,a inny nuz tylko u otwart4,mam zle slowniki,czy mi sie przywidzialo,ach ta starosc...
~OBIEKTYWNY 7-04-2008 15:23
Skoro już jesteś tak upierdliwa (~wbz 30) - to przynajmniej pisz z polskimi znakami, bo Twoich: gimnazjaliSci, maLy, byLam siE, nOz, czegoS, otwart4, zLe, sLowniki, przywidziaLo, staroSC też jakoś nie mogę znaleźć - zarówno w starych jak i aktualnych słownikach. Skoro zaś zastanawiasz się nad swoją starością, to jestem przekonany, że poprzez wspomnianą upierdliwość, ma ona charakter zdecydowanie STETRYCZAŁY (mam nadzieję, że znajdziesz ten wyraz w swoim zdezaktualizowanym słowniku) :o>
~kopek94 7-04-2008 16:40
Żeromalia w tym roku były fatalne, zero nastroju(brak stoisk), wielki chaos i opóźnienie. Wątpliwe, czy uda się podratować te fantastyczne święto szkoły. I ponownie powtarzam o błędzie w artykule-nie Darek Figiel tylko Mariusz Figiel, chodzę z nim do klasy;)
~Pepe 7-04-2008 17:24
Kurde... to już jest nudne... komentarze typu "znowu Żerom". Czytajcie też inne wypowiedzi np. pewien dopisek redakcji do komentarza, że to Żerom dostarczył informacje na ten temat (róbcie podobnie, a nie będzie tylko o tej szkole). Niestety człowiek jest o wszystko zazdrosny... ale wśród Żeromszczaków też to zjawisko ma miesjce. Jestem uczniem zwycięskiej klasy III Ga. Myślicie że wygraliśmy tylko i wyłącznie dzięki obecności córki dyrektora w tej klasie? Mogę uczciwie powiedzieć że jest to BZDURA!
~Żeromszczak 7-04-2008 17:34
Do żal.pl: myślałem że coś mnie strzeli!! że zacznę wymieniać wszystkie wulgaryzmy języka polskiego, opisującą tą osobę nie wiedzącą chybo co pisze!!!!! ZA OPŁATĄ?! Nawet nie wiesz ile wysiłku i czasu kosztowało mnie aby dostać się do Tej Szkoły!! Miej szacunek do osób którym coś się chce robić!! Cieszę się że jestem uczniem tej szkoły i że tylko i wyłącznie dzięki swojej wiedzy w niej jestem.
~vulcan 7-04-2008 19:34
żerom ma najwięcej laureatów zDolnego Ślązaka... Reszta się nie liczy.Jesteście w cieniu...poddajcie sie z honorem.Tutaj rządzi Zerom
~ikughhbi 7-04-2008 19:36
mnie tylko zastanawia czemu gdy jakiś artykuł pojawia się na temat żeroma od razu wylewa się na niego kubeł zimnej wody... przecież teoretycznie Ci z norwida powinni się cieszyć że nie chodzą do żeroma tylko wg. nich lepszej szkoły gdzie wszystko jest wspaniałe...jak atmosfera, ludzie itp... moim zdaniem w większości jest to efekt tego, że za pierwszym razem nie dostali się do żeroma tylko do norwida a teraz próbują odgrywać się za pomocą krytyki lub pomówień, np. że można do niego dostać się za pieniądze... oczywiście każdy chodzi do takiej szkoły jaka mu się podoba i w kryteriach oceniania ludzi, atmosfery nie moża ich ze sobą porównywać bo to jest rzeczą indywidualną ale wg. nie jednego rankingu żerom plasuje sie o wiele lepiej niż norwid
~EWKA 7-04-2008 22:04
JESTESCIE ŻAŁOSNI moi drodzy. sam redaktor napisał że nalezy wysylac informacje na temat szkoly i jej swiat do redakcji!zazdrosc was wsyztskich bierze ze wasze dzeici tam nie chodza drodzy rodzice chodze do norwida i tu nie ma supr atmosfery a zerom wiem jaki jest bo mam duzo znajomych ktorzy moia jak ci ludzie swietnie sie tam bawia ucza i spedzaja czas.
~88 8-04-2008 16:45
Jak ktoś chce porównywać norwida i żeroma to proponuje dokładne zestawienie ilości ubiegłorocznych maturzystów z poszczególnych szkół na prestiżowych kierunkach lub uczelniach ( to jest: prawo, medycyna, SGH ).
~zerom... 8-04-2008 20:00
dlaczego jest tak głosno o żeromie w radiu, gazetach, na jelonce? bo naszej dyrekcji chce się ruszyć ( bardzo dobrze) i promować szkołe. !!! i oto cała tajemnica... a inni bez obrazy myślą, że dziennikarz sam przyjdzie i jeszcze bedzie prosił o wywiad... ;/ co do norwida to sie nie wypowiadam bo jeszcze jestem w gimnazjum. ale zerom to szkoła z niepowtarzalną amosferą... i nie ma ucznia zeroma, Który by sie ze mną nie zgodził... pozdrawiam ;)
~vampiria 8-04-2008 21:00
moi "drodzy", zdziwienie mnie ogarnia kiedy czytam wasze komentarze poniewaz styl waszych wypowiedzi absolutnie nie wskazuje na przynaleznosc uczniowską do ktorejkolwiek z 2 wymienionych szkoł- Norwida i Żeroma. piszcie na temat- wasze posty nijak sie nie tyczą artykułu! a co do wypowiedzi pt "Żerom rządzi" - przykro mi, ale juz nie. ok, nie jest mi przykro. co do ilosci olimpijczykow- moze wypowiadajcie sie dopiero po wnikliwej a...lizie źrodeł ktore są pewne (a nie piszecie w ten sposob, majac nadzieje ze faktycznie tak jest). fakt, skoro sprawa tak stoi to inne szkoły bedą wiedziały zeby wysyłac sprawozdania a nie jęczec jak juz jest pozamiatane. a co do atmosfery- słyszeliscie takie powiedzenie jak "jeden lubi jabłka, drugi gruszki" ? zastosujcie to sobie co do sprawy atmosfer w szkole. myslenie naprawde nie boli.
~Żeromszczak 9-04-2008 16:48
Żerom to dobra szkołą z renomą, a Ci co mówią inaczej po prostu kłamią albo są zadrośni . :P
~... 9-04-2008 20:56
skoro inne szkoly chca zeby o nich napisano w jelonce to niech wyslą swoj tekst! tak jak ktos przede mną napisał żerom sam wysyła swoje artykuły. ociekacie zazdrościa...
~MM :] 10-04-2008 17:26
Zastanwiam się tylko, dlaczego wszyscy tak ze sobą walczą. No nie wierzę, że aż tak bronicie swoich szkół... Powiedzmy sobie szczerze: jest coraz mniej osób chętnych do działania w samorządach szkolnych, osób aktywnych, pomagającach w realizacji projektów, wystaw i róznego rodzaju działań w szkole. Natomiast zaczyna roić się od (niepoinformowanych) krytyków i komentatorów. O, proszę. W "Jedynce" odbył się parę dni temu "American Day". Dlaczego nikt nie przesłał z niego zdjęć z dołączonym sprawozdaniem z wydarzenia...? Ruszcie się do pracy, a nie jęczcie, że zbyt mało tu o waszych szkołach.
~nestea 10-04-2008 21:27
temat rzeka
~żer 10-04-2008 21:58
mniejsza z tymi kłótniami, która szkoła jest lepsza. Statystki zdanych matur mówią same za siebie... a co do Żeromalii to... żenada. Czy było tym razem choć raz na scenie coś nie związanego z seksem, skrętem, czy nałogami? Moim zdaniem większość klas się nie popisała. Respect dla Ia LO gdzie to Bojęć pokazał klasę(i klatę:>), ale raszta to jednym słowem żal.
~lol 11-04-2008 15:46
ale IIe też miała fajny program, choć występowali na końcu !!!! może nie dotrwaliście :)
~..... 11-04-2008 15:51
Nie rozumiem dlaczego tylu ludzi nienawidzi naszej szkoły.. Jeśli nie wiecie jaka panuje tu atmosfera i jacy ludzie na prawdę tu chodzą - nie wypowiadajcie się. Sama kiedyś wierzyłam w te mity krążące wokół uczniów Żeroma. Dopóki tam nie poszłam i nie zobaczyłam na własne oczy jak krzywdzące są te opinie. W szkole jest na prawdę wysoki poziom i żeby się tu dostać, musiałam się bardzo starać. A żeby utrzymać i nie wysiąść po 1 semestrze - starać podwójnie.. Żal aż czytać takie opinie zazdrosnych osób, które nie znają rzeczywistego oblicza mojej ukochanej szkoły. Na podstawie głupich plotek, znając kilka osób, nie wystawiajcie mylnych opinii.. ! Nie obrażajcie tego, czego nie znacie. ;) Pozdrawiam i gratuluję zwycięzcom Żeromaliów ;)) Uczennica I LO.
~poziomeczka 11-04-2008 21:03
ja nie moge, smiac mi sie cche jak to wszystko czytam...walka zerom-norwid to jakas istna paranoja... ludzie zastanowcie sie, jak sie chce cos osiagnac to trzeba o to zadbac i walczyc...troche wlasnej inicjatywy by sie przydalo a i to uczniowie pisza artykuly o zeromie na jelonke, a nie redaktorzy ...powodzenia ;)
~panna x 11-04-2008 21:52
"pomalpowali po norwidzie... norwid wymyslil cyprianki to rok pozniej zerom wymyslil stefanki" żeromalia odbywają się już siedemnaście lat. w każdym artykule o Żeromie zaraz pojawia się setka komentarzy, które nie różnią się od tych pozostawionych w tym poście. To, że Żerom i Norwid rywalizują ze sobą, chyba dla każdego jest jasne. By chodzić do Żeroma rzeczywiście trzeba wpłacić około 70 złotych, ale dopiero po rekrutacji: ci, co się dostaną, a nie ci, co chcą się dostać. W Żeromie samorząd szkolny jest bardzo aktywny, a dyrekcja promuje szkołę - czego skutkiem są właśnie artykuły, wywiady czy materiały o "Żeromie". Jak sam redaktor napisał: materiały przesyła sama szkoła, nikt o nie specjalnie nie prosi. A co do renomy szkół - to, że chodzą do Żeroma i do Norwida osoby, które pierwotnie były zdolne, nie jest jakimś specjalnym osiągnięciem - te szkoły po prostu "skupiają" te lepsze osoby. A kiedy uczy się 20 osób o wyższym poziomie, jest to różnica niż uczyć 10 zaawansowanych i 10 podstawowych. W każdej szkole zdazają się nauczyciele z powołania, jednak trzeba przyznać, że nie jest ich dużo. A atmosfera - ktoś pisał, że żaden Żeromszczak nie powie, że nie odpowiada mu szkoła. Wierz mi, że wszystko zależy od prywatnego nastawienia tych osób - a znam ludzi, którzy po gimnazjum w Żeromie wybierają się do, na przykład, Ekonoma.
~mrufka 12-04-2008 18:45
Boże, jakież to wszystko prymitywne... Powiedzmy sobie szczerze: plotki zawsze są tylko plotkami. W Jeleniej pełno jest ludzi, którzy plotkują o obu szkołach, Norwidzie i Żeromie. Jako uczennica Żeroma (i klasy 3a) słyszałam wiele złych opinii o Norwidzie. Jednak nie zgadzam się z nimi, ponieważ tam nie chodzę i nie mam pojęcia, jak tam jest. W każdej szkole może być fajnie i w każdej może być źle. Ale to już zależy od nas, uczniów, a nie od plotek jeleniogórzan, którzy o niczym tak naprawdę nie mają pojęcia, czy głupich statystyk bądź rankingów, które nie zawsze pokazują prawdę. Dlatego dajmy spokój wzajemnemu gryzieniu się i kłótniach "bo Żerom/Norwid jest lepszy od Norwida/Żeroma". Nie wypowiadajmy się o czymś, o czym niczego nie wiemy, bo to naprawdę bez sensu. Poza tym to, że lubimy swoją szkołę, wcale nie znaczy, że musimy nienawidzić innej...
~nochal 15-04-2008 17:33
ej, ej! koleżanko o nazwie użytkownika: panna x, o jakich 70zł mówisz? Ja z tego co pamiętam, to po udanej rekrutacji do Żeroma, nie musiałem nic płacić. Ach.. I komentarze, które mówią, że aby się dostać trzeba zapłacić, to w ogóle jakieś takie nie na miejscu zupełnie. Może chodzi o bilet MZK, żeby dojechać do Żeroma.. Ale ciołki!
~ziri 16-04-2008 18:45
ja sie nie zgadzam, z tym, że w Żeromie panuje fajna atmosfera... to najnudniejsza szkoła jaką znam... ludzie myślą tylko o tym, żeby dostać dobre oceny,żeby być lepszymi od innych i żeby komuś dokopać i podlizać się nauczycielom... jak trzeba było zorganizowac studniówke to sie tylko rzucali a żeby coś zrobić to garstka uczniów sie zebrała. To jest cały Żerom, a nie ATMOSFERA... żeby była atmosfera to muszą być klimatyczni ludzie a nie takie kujony... sorry jak kogoś uraziłam, ale po 3 latach w tej szkole nie mam o niej dobrego zdania, ale to pewnie dlatego że trafiłam na bande d...li w klasie...
~MM :D 19-04-2008 18:23
no... ale 3 lata jednak tu byłaś :] skoro byłoo aż taaaaak źle, chemik czy jakaś fajna zawodówka przyjeliby cię z otwartymi ramionami ;))
~HannaH 2-05-2008 15:45
HAHAHAHA Jestem uczennicą 2 klasy licealnej Żeroma i co mogę o niej powiedzieć? Sztuczna renoma, okłamywanie uczniów JUŻ podczas składania podań (świetna atmosfera, kompetentni nauczyciele, wyjazdy na wyższe uczelnie itp. O hohoho!). Okłamują uczniów już na samym początku! Mam maturę za rok, a 2 z najważniejszych dla mnie przedmiotów mam prowadzone przez nauczycielki z rozstrojeniem emocjonalnym. Może i mają wykształcenie, ale co z tego skoro reprezentują podejście pedagogiczne na poziomie minus zero, a sprawy prywatne mają cholerny wpływ na to jak przebiega lekcja. Przyjdzie ci taka nauczycielka do klasy powie że nie ma nastroju i prowadzi lekcje chaotycznie, myli się i jest na cały świat obrażona. Nie zmyslam, sama muszę ratować się korkami... Inni znow nauczyciele mają manie wyższości, albo uważają, że uczą w niewiadomo jak dobrej szkole pfff a, co jest WAŻNE, uczeń ktory nie ma większych osiągnięc (same 5, konkursy, olimpiady) traktowany jest jak g...a. Wyróżnia się tylko kilkunastu uczniów + SU, a reszta to szara masa - może i uzdolniona ale kogo to obchodzi... Nie wiem jak się odnieść do dyrektora, ale startował w wyborach z LiDu to już go skreśla... W ogóle uczniowie odnoszą sie do siebie nieprzyjaźnie, nie można nawiązać głębszych znajomości (przyjaznią się tylko ci, którzy znają się od lat), ludzie są o wszystko zazdrośni, obrabiają ci dupę, a jak jesteś nieobecna z powodu choroby itp. to dowiedzenie się co było zadane graniczy z cudem. A sprawdzianów to już jest multum, ale coż ja lubię się uczyć ;) Tyle że żeby tu przetrwać nie należy zwracać uwagi na nikogo, mieć gdzieś co ci mówi nauczyciel (bo potrafi strasznie udupić) i uczniowie i ROBIĆ SWOJE.
~kurde. 4-05-2008 20:18
do HannaH: Kurde! ja nie wiem. też chodzę do tej szkoły i uważam że w każdej szkole jest jakiś nauczyciel który po prostu nie umie poradzić sobie z uczniami czy coś podobnego a ty tutaj mówisz taaakie kłamstwa że ja nie moge.! Żerom ma świetną i renomę i atmosferę. ogólnie ten kto udziela się w żeromie coś wie na ten temat (chodzi tu o atmosferę) ludzie z samorządu są mili ii zawsze ci pomogą (chociaż z poza samorządu raczej też) nie ważne czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. A jestem również pewna że w Norwidze może i są kółka teatralne czy coś takiego ale na bank NIE MA "mafii" raz byłam na tej grze i mogę powiedzieć że tam ejst dopiero wyrąbista atmosfera. więc jeżeli ktoś jeszcze napisze że żerom jest "blleee" czy coś takiego to po porostu szczyści mnie.;/ A ja tej szkoły nie zamieniłabym na innej nawet gdyby mi zapłacili. i jestem pewnaże jak będe zdawać maturę ( za dwa lata) to ją zdam ponieważ do żeroma dostają się ludzie inteligentni powtarzam INTELIGENTNI nie ci którzy mają troche kasy .;// i umiemy sobie poradzić . narq .;/ i przestańcie się już kłócić! ://

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group