Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W XXI wieku żyją bez wody

Wiadomości: REGION
Niedziela, 26 października 2008, 8:25
Aktualizacja: 9:21
Autor: Ania
Fot. Ania
Starszemu małżeństwu w Bukowcu woda wyschła w studni nie z powodu suszy, ale przez budowę kanalizacji. Co zrobili odpowiedzialni urzędnicy? Schowali głowy w piasek.

- Wszystko zaczęło się pod koniec maja, kiedy rozpoczęto na naszej działce prace przy układaniu kanalizacji. Dostaliśmy pismo, z którego wynikało, że roboty budowlane nie spowodują żadnych szkód, a pracownicy zostawią działkę w takim samym stanie, jaki zastali wkraczając na nią. Niestety już w czerwcu poziom wody w studni zaczął spadać, a w lipcu nie mieliśmy jej już w ogóle. Musieliśmy ją dowozić, żeby się wykąpać czy napić herbaty – mówi Władysław Kocuba.

Wcześniej nie mieli żadnych problemów z wodą, a dowodem na to był staw, który nigdy nie wysychał. Na potrzeby domowe wodę czerpali z dwumetrowej studni. Kłopoty zaczęły się w momencie, gdy w jej pobliżu zrobiono przekop głęboki na 3,5 metra.

Z naprawą szkód, które wyrządzono na działce państwa Kocubów, nie spieszono się jednak. Nikt też nie interesował się tym, że starsi i schorowani ludzie nie mają wody i dowożą ja na własną rękę. Dopiero cztery tygodnie temu na prośbę wójta gminy Mysłakowice dostarczono im pierwszy raz wodę.

W tej sprawie Władysław Kocuba biegał od drzwi do drzwi w siedzibie Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji w Mysłakowicach i nie mógł uzyskać żadnej konkretnej informacji na temat naprawy wyrządzonych szkód.

– Zależało mi zwłaszcza na tym, żeby skontaktować się z byłą już panią prezes. Nie było to jednak proste. Kiedy kolejny raz sekretarka powiedziała mi, że pani prezes nie ma, postanowiłem na nią poczekać. Okazało się, ze dobrze zrobiłem, bo po godzinie wyszła ze swojego gabinetu na papierosa – opowiada Władysław Kocuba.

W KSWIK zmienił się zarząd firmy, więc dopiero poznają problemy firmy. Ówczesny prezes wysłał do Kocubów jedynie pismo, w którym wspomniano o planie doprowadzenia wodociągu w latach 2010 – 2013. Ta wiadomość nie ucieszyła zbytnio ludzi pozbawionych wody. Konkretne rozwiązania zaproponowano niedawno temu.
– Rozpoczęliśmy już prace związane z doprowadzeniem wody do studni Państwa Kocubów i mamy nadzieję, że sprawa ta zostanie rozwiązana najszybciej, jak to jest możliwe – mówi Daniel Szatkowski, zastępca prezesa KSWIK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

marl 26-10-2008 8:51
O co chodzi w tym zdaniu: To, że w końcu w studni państwa Kocubów jest oczywistym obowiązkiem firmy: ? Nie czytacie tego co napiszecie?
~krach 26-10-2008 11:51
wkrótce będa częściej umierać na ulicy...
piipi 26-10-2008 15:04
..chyba uszkodzili zyle wodna.To moze wystapic,gdyz woda ma swoje podziemnne prawa.
piipi 26-10-2008 15:22
~Rozdzkarz to potrafi wode odnalesc.Znam takiego jednego,co ma w lapkach sile do wodnych zyl....Leszek Wolak jest NAJlepszy i odnajdzie zagubiona wode.
~jajadzia 26-10-2008 20:51
nie tylko im brakuje wody, kilka rodzin tez ma pustki w studniach!!!!
~Sabath 26-10-2008 21:23
straszny problem ani się umyć,ani się napić i nic nie zrobić
~Szuwarek 27-10-2008 7:55
Poproście Prezesa Wodnika P Jastrzębskiego on jest wybitny fachman w tej branży i coś wymyśli:P a tak na serio to żal tych ludzi!!! KSWiK powinna wykopać Państwu studnie i po kłopocie !!!
~ 27-10-2008 14:54
nie tylko w bukowcu uszkodzili ale i w Dąbrowicy, a gmina na to że to ich nie problem. gmina sie tylko interesuje jak ktoś pieniędzy nie wpłaca, to w tedy szybko interweniuje
~michal 27-10-2008 18:37
najlepsze wyjscie... nagłośnić sprawę, moze wreszcie urzędasy ruszą tyłek i coś z tym zrobia...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group