Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W tym tygodniu rozbiorą most w Maciejowej?

Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:55
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2013, 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: W tym tygodniu rozbiorą most w Maciejowej?
Fot. Angela
Zakończono budowę bocznej przeprawy przy tymczasowym moście w Maciejowej na drodze krajowej. W tym tygodniu most zostanie rozebrany i rozpocznie się budowa stałej konstrukcji nad Radomierką. Budowa stałego mostu potrwa do końca listopada br. Miasto na ten cel otrzymało promesę z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 3 mln 549 tys. zł.

Władze miasta zapowiadały, że most będzie rozbierany w minionym tygodniu, ale wykonawca chce zrobić jak najwięcej prac bez wyłączenia mostu.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem i nie ma żadnych opóźnień czy problemów przy realizacji tego zadania - zapewnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Boczna przeprawa jest już gotowa i czeka na otwarcie, ale wykonawca przygotowuje sobie plac budowy i chce jak najwięcej prac wykonać bez zamykania tymczasowego mostu, który zacznie być rozbierany na dniach – dodaje wiceszef miasta.

Prace wykonuje Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej Jaz z Kunic. Na tymczasowej przeprawie bocznej, która kosztowała 170 tys. zł, ruch będzie wahadłowy. Dodatkowo kierowcy mogą korzystać z objazdów do Jeleniej Góry przez Wojanów czy Komarno.

W ramach pieniędzy otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego odbudowane zostaną też trzy inne mostki przy ul. Niećki i ul. Wrocławskiej oraz wyremontowane będą ulice: Trzcińska (która zostanie zakończona w październiku) i Kosynierów (gdzie roboty już są prowadzone i zakończą się najprawdopodobniej w sierpniu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group