Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6716
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W turnieju CS:GO wyłonili finalistów

Wtorek, 13 marca 2018, 9:26
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2018, 5:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W turnieju CS:GO wyłonili finalistów
Fot. Tomasz Raczyński
Bieżąca edycja turnieju gry komputerowej Counter Strike: Global Offensive cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, bowiem nagrodą główną w wielkim finale jest 10 tysięcy złotych oraz możliwość rywalizacji z czołowymi graczami w Polsce. Zawody organizuje Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa wraz z firmą z branży IT: CodeTwo.

W IV odsłonie eliminacji rywalizowały ekipy: „AqualisS”, „Royal Moon”, „SolidFutureTeam”, „Memes In Pyjamas”, „Team HPSKV”, „OP Swallows”, „Non Omnis Moriar” oraz „Don't Cry”.

- W eliminacjach zawodnicy grają do zwycięstwa jednej mapy, czyli wygranych 16 rund na całej mapie. W finale będą rywalizować do dwóch wygranych map – tłumaczy Kacper Słaby, student KPSW. - W turnieju biorą udział amatorzy, są mecze gdzie wynik jest 16:0, ale też są wyrównane. Głównie to koledzy, którzy się skrzyknęli – dodał Kamil Łącki, student KPSW.

- Pomysł na turniej gier komputerowych wziął się stąd, że bardzo mocno rozwija się e-sport. Promując tego typu turnieje może nam się udać w przyszłości uruchomić kierunek dla inżynierów obsługujących tego typu wydarzenia – powiedział Krzysztof Langer z Wydziału promocji KPSW.

Wielki finał odbędzie się najprawdopodobniej w maju, również na drugim piętrze galerii Nowy Rynek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group