Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4894
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W tłusty czwartek podzielili się… opłatkiem

Piątek, 20 lutego 2009, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: W tłusty czwartek podzielili się… opłatkiem
Fot. Ania
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień obchodzili wczoraj spóźnioną wigilię, podczas której uroczyście otwarto i poświęcono wyremontowaną niedawno kuchnię, stołówkę, zaplecze oraz gabinet rehabilitacyjny. Uczestników spotkania bawił folklorystyczny zespół Jeleniogórzanie.

- Gminny Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień jest w całości finansowany przez miasto i powstał na potrzeby mieszkańców Jeleniej Góry, dlatego też cieszy nas, że władze miasta zawsze pamiętają o nim i chętnie przychodzą na nasze uroczystości. Przyszło mniej gości niż się spodziewaliśmy, bo część z nich zatrzymały obowiązki służbowe – powiedział Wojciech Łabun, dyrektor placówki.

W wigilii uczestniczyli zastępca prezydenta Jeleniej Góry Zbigniew Szereniuk, sekretarz miasta Agata Żmijewska, ksiądz prałat Józef Stec oraz ksiądz proboszcz Jan Bielniak z parafii polsko-katolickiej. Każdy został obdarowany drzewkami pamiątkowymi, które wykonali mieszkańcy Pogodnej Jesieni podczas zajęć terapeutycznych.

Dom Pomocy Społecznej istnieje od 1996 roku. W tym czasie zawarto w nim cztery związki małżeńskie. Obecnie nie tak łatwo otrzymać w nim zakwaterowanie, czas oczekiwania wynosi około dwóch lat. Co prawda żaden z jego lokatorów nie dożył jeszcze stu lat, ale w styczniu tego roku doczekano się solenizanta, który ukończył 99 lat. Jest nadzieja, że w przyszłym roku mieszkańcy i pracownicy Pogodnej Jesieni będą obchodzili wyjątkowo huczne urodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group