Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6351
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W tłusty czwartek podzielili się… opłatkiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 lutego 2009, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: Ania
Fot. Ania
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień obchodzili wczoraj spóźnioną wigilię, podczas której uroczyście otwarto i poświęcono wyremontowaną niedawno kuchnię, stołówkę, zaplecze oraz gabinet rehabilitacyjny. Uczestników spotkania bawił folklorystyczny zespół Jeleniogórzanie.

- Gminny Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień jest w całości finansowany przez miasto i powstał na potrzeby mieszkańców Jeleniej Góry, dlatego też cieszy nas, że władze miasta zawsze pamiętają o nim i chętnie przychodzą na nasze uroczystości. Przyszło mniej gości niż się spodziewaliśmy, bo część z nich zatrzymały obowiązki służbowe – powiedział Wojciech Łabun, dyrektor placówki.

W wigilii uczestniczyli zastępca prezydenta Jeleniej Góry Zbigniew Szereniuk, sekretarz miasta Agata Żmijewska, ksiądz prałat Józef Stec oraz ksiądz proboszcz Jan Bielniak z parafii polsko-katolickiej. Każdy został obdarowany drzewkami pamiątkowymi, które wykonali mieszkańcy Pogodnej Jesieni podczas zajęć terapeutycznych.

Dom Pomocy Społecznej istnieje od 1996 roku. W tym czasie zawarto w nim cztery związki małżeńskie. Obecnie nie tak łatwo otrzymać w nim zakwaterowanie, czas oczekiwania wynosi około dwóch lat. Co prawda żaden z jego lokatorów nie dożył jeszcze stu lat, ale w styczniu tego roku doczekano się solenizanta, który ukończył 99 lat. Jest nadzieja, że w przyszłym roku mieszkańcy i pracownicy Pogodnej Jesieni będą obchodzili wyjątkowo huczne urodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~GWIAZDKA 20-02-2009 10:56
NA WIGILIĘ PRAWDZIWA PROPONUJĘ JAJECZKO, NA TWARDO, Z POMALOWANĄ SKORUPKĄ
piipi 20-02-2009 12:06
..¿ zasypalo ich ?...¿ Czy ksiadz nawalil...
~Jel... 20-02-2009 19:19
a gdzie podziała się Pani psycholog taka młoda ładna dziewczyna ? a szkoda bo robiła dobrą robotę.Teraz w ramach oszczędności może sam Pan Dyr. pełni również funkcję psychologa?
~ago od kosmosu 20-02-2009 19:26
do Piipi. Nie ulega watpliwości, że jakiś *mężczyzna nawalił, ale chyba raczej nie ksiądz. Z artykułu wynika, że "otwarto i poświęcono wyremontowaną niedawno kuchnię, stołówkę, zaplecze oraz gabinet rehabilitacyjny", to może nie było gdzie tego u r o c z y ś c i e zrobić.
~Trzy grosze... 21-02-2009 2:02
...pan dyrektor Labun zasluguje na wiele cieplych slow...robi co tylko moze, aby stworzyc jak najlepszy Dom, gdzie o seniorow troszczy sie wykwalifikowany (a nie przypadkowy) i starannie dobierany personel czesto zastepujacy prawdziwa rodzine...zabiega o fundusze,remontuje i unowoczesnia, przywiazujac duza wage do estetyki, nie tylko po to aby podniesc standard tego Domu, ale przede wszystkim by jego mieszkancom zylo sie lepiej, wygodniej i bezpieczniej...potrzeby sa ogromne, a srodki wiecej niz skromne... wszystko to robi z ogromnym zaangazowaniem i nie liczy godzin... oby spelnily sie wszystkie plany i zamierzenia dyrektora, a Dom "Pogodna Jesien", jego dyrektor i personel stal sie inspiracja dla innych tego typu placowek...
~Trzy grosze... 21-02-2009 2:23
...i oby przybywalo ludzi, ktorzy bezinteresownie, z potrzeby serca zechca podzielic sie swoim wolnym czasem i umiejetnosciami z tymi, ktorzy tak bardzo tego potrzebuja...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group