Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7917
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Borowice: W ten weekend do Borowic

Wtorek, 14 lipca 2009, 18:49
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2009, 8:36
Autor: Mar
Borowice: W ten weekend do Borowic
Tak było na Polanie rok temu
Fot. Mar
Siedemnastego lipca po raz 21. na słynnej polanie leśniczego Waldka w Borowicach zabrzmi hymn festiwalu, „Sielanka o domu” a potem na scenę wyjdą gwiazdy pierwszego dnia festiwalu czyli zespół Kaduceus, Wolna Grupa Bukowina i Martyna Jakubowicz. Wspólne granie potrwa do białego rana, a od godziny 18.00 w sobotę wystąpią kolejno – Rafał Nosal z zespołem Bohema, Robert Kasprzycki oraz Edyta Geppert.

Wstęp na koncerty jest wolny. Przyjezdni mogą się rozbić na polu namiotowym tuż obok polany którą udostępniają organizatorzy.- Dla nas, gospodarzy festiwalu, najważniejsi są ludzie, którzy tu przyjeżdżają. To oni stanowią o pięknie wspólnie spędzonych chwil, chwil pisanych muzyką i piosenką.Od dwudziestu jeden lat borowicka impreza ma wyjątkowy charakter. Mam pewność, że zostanie on zachowany również w tym roku. Zapraszamy na borowicką polanę – powiedziała wójt gminy, Anna Latto.

Dojazd jak co roku zorganizuje jeleniogórski MZK. Na czas trwania imprezy zostaną uruchomione dodatkowe połączenia bezpośrednio z dworca kolejowego. Dla zmotoryzowanych będą miejsca parkingowe w pobliżu polany, wzdłuż drogi w Borowicach.

Gitarą i.... to jedna z pięciu najważniejszych imprez poetyckich w kraju. W Borowicach gościły największe gwiazdy polskiej piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Elżbieta Adamiak, Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Andrzej Sikorowski i wielu innych.

Festiwal odbywa się pod patronatem przewodniczącego sejmiku dolnośląskiego, Jerzego Pokoja. Urząd Marszałkowski dofinansował też organizację imprezy, kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki temu z jednego dnia, w roku ubiegłym, impreza mogła wrócić do dwóch dni. NIe będzie też kłopotów z dojazdem: dodatkowe kursy zapewni Miejski Zakład Komunikacyjny.

17 lipca piatek
- zespół Kaduceus
- Wolna Grupa Bukowina
- Martyna Jakubowicz

18 lipca sobota
- Rafał Nosal z zespołem Bohema
- Robert Kasprzycki z zespołem Kasprzycki Band
- Edyta Geppert

więcej informacji:
www.gitaraipiorem.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group