Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5874
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W ten weekend do Borowic

Wiadomości: Borowice
Wtorek, 14 lipca 2009, 18:49
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2009, 8:36
Autor: Mar
Tak było na Polanie rok temu
Fot. Mar
Siedemnastego lipca po raz 21. na słynnej polanie leśniczego Waldka w Borowicach zabrzmi hymn festiwalu, „Sielanka o domu” a potem na scenę wyjdą gwiazdy pierwszego dnia festiwalu czyli zespół Kaduceus, Wolna Grupa Bukowina i Martyna Jakubowicz. Wspólne granie potrwa do białego rana, a od godziny 18.00 w sobotę wystąpią kolejno – Rafał Nosal z zespołem Bohema, Robert Kasprzycki oraz Edyta Geppert.

Wstęp na koncerty jest wolny. Przyjezdni mogą się rozbić na polu namiotowym tuż obok polany którą udostępniają organizatorzy.- Dla nas, gospodarzy festiwalu, najważniejsi są ludzie, którzy tu przyjeżdżają. To oni stanowią o pięknie wspólnie spędzonych chwil, chwil pisanych muzyką i piosenką.Od dwudziestu jeden lat borowicka impreza ma wyjątkowy charakter. Mam pewność, że zostanie on zachowany również w tym roku. Zapraszamy na borowicką polanę – powiedziała wójt gminy, Anna Latto.

Dojazd jak co roku zorganizuje jeleniogórski MZK. Na czas trwania imprezy zostaną uruchomione dodatkowe połączenia bezpośrednio z dworca kolejowego. Dla zmotoryzowanych będą miejsca parkingowe w pobliżu polany, wzdłuż drogi w Borowicach.

Gitarą i.... to jedna z pięciu najważniejszych imprez poetyckich w kraju. W Borowicach gościły największe gwiazdy polskiej piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Elżbieta Adamiak, Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Andrzej Sikorowski i wielu innych.

Festiwal odbywa się pod patronatem przewodniczącego sejmiku dolnośląskiego, Jerzego Pokoja. Urząd Marszałkowski dofinansował też organizację imprezy, kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki temu z jednego dnia, w roku ubiegłym, impreza mogła wrócić do dwóch dni. NIe będzie też kłopotów z dojazdem: dodatkowe kursy zapewni Miejski Zakład Komunikacyjny.

17 lipca piatek
- zespół Kaduceus
- Wolna Grupa Bukowina
- Martyna Jakubowicz

18 lipca sobota
- Rafał Nosal z zespołem Bohema
- Robert Kasprzycki z zespołem Kasprzycki Band
- Edyta Geppert

więcej informacji:
www.gitaraipiorem.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~daria301** 14-07-2009 19:17
Ja posłucham ich w Szklarskiej "Pod Ponurą Małpą".
~Iwoncien1 14-07-2009 20:53
No i super,że będzie 2dni.Pięknie piosenki się niosą po górach,kto nie słyszał musi koniecznie przyjechać.Wrażenia murowane!
~góral karkonoski 14-07-2009 21:39
I znowu jak w ub.roku burmistrz Malinowski dostanie "Gitarą po piórach"- J. Ależ ta wójcina Latto wykręca "Słońcu Karkonoszy" brzydkie numery. Oby tylko nie lało i wystarczyło miejsc parkingowych ,to impreza może być udana.
~zasłuchany 14-07-2009 22:23
Cieszę się, że "Borowice" przetrwały mimo pseudokonkurencyjnej imprezy w Karpaczu z "zakoszoną" nazwą i pełną komercją (a gdzie poezja...?).
~maniiiiiek69 15-07-2009 0:17
www.żal.pl
ago. 15-07-2009 6:24
Do Zasłuchany - Organizatorzy tej, jak piszesz, "pseudokonkurencyjnej" imprezy, przez 20 lat organizowali ją właśnie w Borowicach, a teraz przenieśli się do Karpacza, zatem to impreza w Borowicach jest konkurencyjna do tej w Karpaczu. To było opisywane w gazetach regionalnych. Dlatego ci z Borowic nie mają prawa do poprzedniej nazwy. W Borowicach jest "Gitarą i..." zamiast, jak dawniej "Gitarą i piórem". A wtedy poszło, jak to zwykle w kulturze i sztuce bywa, o kasę.
~jejcam 15-07-2009 12:41
idostojny ago łżesz pomysłodawcą był kabaret paka oraz lub przede wszystkim lesniczy waldek dopiero inni sie podłaczyli na czele z europea silenja naczele no ale wiadomo chodzi okase i zal dupe sciska ze wystapi P Gepert
~olo 15-07-2009 14:37
Tak naprawdę to gmina olewała cały czas organizatora na zasadzie jak robia to dobrze my sie będziemy przygladać i wstegi przecinać (szczególnie przed wyborami) a jak gościu miał dość jednostronnej współpracy to larum wołają i teras dużo większą kasę muszą wydać. Brawo gmina Podgórzyn !!!!
~olo 15-07-2009 14:42
do górala karkonoskiego Ty się tak nie ciesz zobacz co Jelenia Góra zrobiła z teatrami ulicznymi i jedż do Poznania to porównasz, jestem przekonany ze jak gmina Podgórzyn nie dogada się z organizatorem to ta impreza w Borowicach padnie. Szkoda, jest jeszcze jeden pozytywny aspekt tej sprawy ja pojadę i do Borowic i do Karpacza
ago. 16-07-2009 6:13
Do wielce szanowny ~jejcam - Nie pisałam o tym, kto jest pomysłodawcą, tylko o tym, że poprzedni organizator przeniósł sie do Karpacza. Dlaczego nie można używać poprzedniej nazwy, tj. "Gitarą i piórem"? Jakoś się do tego nie odniosłeś, wielce szanowny "jejcam"... PS. Do dostojności to mi bardzo daleko i nie jestem po żadnej ze stron, a że w kulturze i sztuce zawsze chodzi o kasę, to ja też pisałam. :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group