Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6813
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/ Szwajcaria: W Szwajcarii spłonął polski autokar, którym podróżowali jeleniogórzanie

Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 13:55
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2011, 14:02
Autor: Angela
Jelenia Góra/ Szwajcaria: W Szwajcarii spłonął polski autokar, którym podróżowali jeleniogórzanie
Fot. Jacek Bartkowiak
Dla czternastu mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, siedmiodniowa objazdowa wycieczka po Szwajcarii, miała być wyjątkowym urlopem. Niewiele jednak brakowało by pasażerowie stracili życie. Ich autokar stanął w płomieniach w jednym ze szwajcarskich tuneli. Dzięki zimnej krwi dwóch jeleniogórzan, ludzi udało się bezpiecznie ewakuować. Spłonęły jednak bagaże.

Do zdarzenia doszło wczoraj około ósmej nad ranem na autostradzie A4 pod Zurichem. Tył autobusu zapalił się w około 300 metrowym tunelu.

– To były sekundy. Razem z kolegą Zbigniewem siedzieliśmy w tylnej części autobusu. Przez okna zobaczyliśmy płomienie. Zaalarmowaliśmy kierowcę i pozostałych pasażerów. Ludzie wpadli w panikę, ale udało się nam ich zmotywować, by jak najszybciej wychodzili na zewnątrz. Wszystkim udało się opuścić autobus i wybiec z tunelu. Po drodze słyszeliśmy eksplozje, widzieliśmy kłęby dymu. Autobus spłonął doszczętnie, razem ze wszystkimi bagażami. Niewiele brakowało, a spłonęlibyśmy razem z autokarem. Cały czas mam jeszcze przed oczami obrazki z tego zdarzenia: krzyki, uciekających ludzi, płomienie, policję i straż pożarną – opowiada Jacek Bartkowiak z Jeleniej Góry, który dzisiaj wrócił z wycieczki do domu.

Autokar początkowo próbowali gasić kierowcy, jednak płomienie rozprzestrzeniały tak szybko, że nie udało się ich opanować.

Autobusem, który w miniony piątek wyruszył z Łodzi podróżowało 57 osób z całej Polski. Pożar najprawdopodobniej pojawił się w komorze silnika. Przyczynę pojawienia się ognia zbada policja i straż pożarna. Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży Rainbow Tours. Poza pasażerami w autobusie było jeszcze dwóch kierowców i pilot. Wycieczka miała potrwać do czwartku. Nikomu z podróżujących nic się nie stało.

Pełną relację pasażerów przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu naszego Tygodnika Jelonka.com.

Filmik z pożaru autokaru nagrany przez Pana Jacka Bartkowiaka:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group