Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7498
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W szpitalu wojewódzkim bez bólu

Wtorek, 4 sierpnia 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W szpitalu wojewódzkim bez bólu
Fot. ......
Najwyższe standardy leczenia bólu pooperacyjnego mają obowiązywać w szpitalu jeleniogórskim, który właśnie przystąpił do programu promującego placówki starające się jak najbardziej ulżyć pacjentom.

Wśród wymagań, które muszą spełnić te placówki, aby uzyskać certyfikat działań „Szpital bez bólu” jest m.in. obowiązek regularnego mierzenia bólu u pacjentów po operacji, a także informowania pacjentów, przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany – poinformowali organizatorzy.

Certyfikaty „Szpital bez bólu” przyznają wspólnie Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub pojedynczy oddział w Polsce.

Oprócz szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze w programie uczestniczą już: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Legnicy, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
14
Coraz lepiej
29%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
29%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
29%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group