Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4642
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W szpitalu można już oddać osocze

Środa, 9 grudnia 2020, 13:19
Aktualizacja: 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W szpitalu można już oddać osocze
Fot. Przemek Kaczałko
Od wtorku, 8 grudnia mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej mogą oddawać osocze w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym w Jeleniej Górze – zamiejscowym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Punkt zlokalizowany jest w budynku głównym szpitala.

Aby oddać osocze należy skontaktować się z RCKiK w Wałbrzychu pod nr tel. 74 664 63 19 w godzinach 7:00 – 14:00 lub przez adres mailowy ozdrowieniec@rckik.walbrzych.pl. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Następnie po wstępnym wywiadzie telefonicznym zostanie wyznaczony dogodny termin pobrania osocza w punkcie na terenie szpitala w Jeleniej Górze. Osocze można oddawać w każdy wtorek i czwartek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zachęcam wszystkich, którzy pokonali chorobę do oddawania osocza. Wzajemne wspieranie się oraz zachowywanie dystansu społecznego i zasad higieny pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii – powiedział marszałek Cezary Przybylski.
Odpowiadając na liczne pytania i prośby mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiliśmy punkt pobrań osocza od ozdrowieńców w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym w Jeleniej Górze. Do tej pory, aby oddać osocze mieszkańcy musieli jechać do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które znajduję się w Wałbrzychu. Od wczoraj już nie jest to konieczne – dodał wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
969
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group