Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5582
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” walczyli o Puchar Ducha Gór

Niedziela, 4 marca 2012, 8:00
Aktualizacja: 8:04
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: W Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” walczyli o Puchar Ducha Gór
Fot. Petr
Zacięty bój taneczny z uśmiechem na ustach stoczyły wczoraj dzieci, młodzież oraz dorośli uczestniczący w „Turnieju Tańca o Puchar Ducha Gór”, który miał miejsce w jeleniogórskiej Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski”. – Nasz turniej udowadnia, że taniec jest dla każdego, a przy tym dobry na wszystko – mówi Grażyna Kurzak, współwłaścicielka szkoły.

Tańce standardowe i latynoskie w wykonaniu młodych oraz seniorów ocenili wczoraj jurorzy turnieju o Puchar Ducha Gór w Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” w Jeleniej Górze. Co wcale nie było zadaniem łatwym bowiem wszyscy uczestnicy rywalizacji pokazali się z jak najlepszej strony. Tańczono z sercem, wielką gracją i w duchu rywalizacji o miejsce wśród najlepszych. Przede wszystkim jednak – z uśmiechem na ustach i z myślą o dobrej zabawie, w której każdy bez względu na wiek może brać udział.

– W naszej szkole, nie tylko podczas turniejów i innych imprez tanecznych staramy się mówić o tym, że taniec to nie tylko sport, lecz przede wszystkim wspaniałe zajęcie dla każdego! Gdy tańczymy bardziej otwieramy się na muzykę, a zarazem wzmacniamy nasz organizm poprzez ciągły ruch. Co więcej, integrujemy się z innymi tancerzami – wraz z nimi przeżywamy nasze pierwsze sukcesy oraz porażki; uczymy się od siebie nawzajem, także komunikacji w grupie – mówi nam Grażyna Kurzak, współwłaścicielka szkoły.

Od wielu lat „Turniej Tańca o Puchar Ducha Gór” integruje ze sobą najmłodszych, młodych i najstarszych uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”. Jego współorganizatorem jest UKTS „Karkonosze”. W galerii – zdjęcia z pierwszej części turnieju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group