Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5555
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W świątecznych życzeniach tradycja górą

Wtorek, 23 grudnia 2008, 9:35
Aktualizacja: 15:09
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: W świątecznych życzeniach tradycja górą
Fot. ....
Konta e–mail zawalone wirtualnymi kartkami i stos życzeń świątecznych na „Naszej–klasie” nie wyparły tradycyjnej kartki pocztowej. Przez sortownie Poczty Polskiej przechodzą tysiące bożonarodzeniowych przesyłek.

Jak mówi dyrektor jeleniogórskiego oddziału Poczty Polskiej, coraz mniej firm decyduje się na rozsyłanie życzeń świątecznych dla klientów i pracowników na kartkach pocztowych. Te zastępują szybkim i wygodnym internetem, którym jedna treść wędruje do milionów odbiorców jednocześnie. Z kolei indywidualni mieszkańcy chętnie hołdują tradycji i wolą życzenia słać pocztą.

Internet i SMS-y są skuteczną konkurencją dla tradycji. Swoje dołożył portal „Nasza-klasa” oferując możliwość wysłania świątecznych życzeń na okolicznościowych wirtualnych pocztówkach.
- Nie wypada życzeń słać smsem czy mailem – mówi tymczasem Danuta Iwaniak z Jeleniej Góry. Od lat przesyłamy do wszystkich znajomych piękne, świąteczne kartki z osobistymi życzeniami i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej.

Nieco inaczej myślą natomiast młodsi mieszkańcy, którzy twierdzą, że wcześniej czy później kartki znikną z obrotu. Powód? Są mniej praktyczne, bardziej pracochłonne i na ich wysłanie trzeba poświęcić o wiele więcej czasu i pieniędzy niż przy życzeniach słanych smsem czy mailem. Z tej opcji szczególnie chętnie korzystają właściciele firm, którzy coraz rzadziej zamawiają świąteczne, papierowe kartki.

- Myślę, że nie wynika to ze zrezygnowania z kartek świątecznych na poczet maili i smsów, ale z kryzysu jaki powoli zaczyna dopadać firmy – mówi Marian Zięba, dyrektor Oddziału Rejonowego Centrum Pocztowego w Jeleniej Górze. Firmy szukają sposobów by ciąć koszty i robią to miedzy innymi w taki sposób. Nie wydaje mi się jednak by jakimkolwiek zagrożeniem dla kartek świątecznych były wiadomości mailowe czy telefoniczne. Kartki świąteczne są bowiem bardzo mocno zakorzenioną w nas tradycją.

Jak donosi Dziennik w dzisiejszym wydaniu w grudniu na poczty w Polsce trafia kilka razy więcej przesyłek niż w pozostałe miesiące w roku. Zapytany przez gazetę psycholog ocenia, że świątecznej drukowanej kartki nie zastąpi nic, bo można ją położyć w widocznym miejscu. Czy rzeczywiście cenimy sobie bardziej tradycyjną kartkę od jej wirtualnego odpowiednika? Najważniejsza jest szczerość intencji, a forma wydaje się drugoplanowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group