Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7605
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W SP 8 był Dzień Świętego Patryka

Czwartek, 22 marca 2018, 9:27
Autor: SP 8
Jelenia Góra: W SP 8 był Dzień Świętego Patryka
Fot. Użyczone/SP 8
W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 8 obchodzono Dzień Świętego Patryka – St. Patrick’s Day. Został on zorganizowany przez dwie anglistki: Anitę Patlewicz oraz Katarzynę Filipińską.

W klasach młodszych dzieci dekorowały sale wraz z wychowawcami w kolorze zielonym i ozdabiały je pięknymi koniczynami, które są symbolem tego święta. Sami uczniowie byli ubrani na zielono – to kolor, który kojarzy się z Irlandią i jej piękną przyrodą. Dzieci przygotowały się do odpowiedzi na pięć pytań, które dotyczyły Dnia Świętego Patryka. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie! Oto trzy z nich, które wyróżniły się wspaniałym wynikiem: klasa Violetty Gardeckiej – 1c z 50 punktami, klasa Annny Całus i Eweliny Lasoty – 1a z 48 punktami oraz klasa Iwony Włodarskiej i Emilii Zagórowskiej – 3c z 46 punktami

Klasy starsze miały za zadanie wykonać plakat, który przekazałby najciekawsze i najbardziej interesujące fakty dotyczące Dnia Świętego Patryka. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i w oryginalny sposób przedstawiły irlandzkie święto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
355
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group