Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6936
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Sobieszowie powstaje plenerowa siłownia

Czwartek, 8 sierpnia 2013, 8:50
Aktualizacja: Piątek, 9 sierpnia 2013, 7:47
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Sobieszowie powstaje plenerowa siłownia
Fot. Mea
Z inicjatywy Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie i okolicznych mieszkańców, obok boiska sportowego w Sobieszowie powstaje siłownia zewnętrzna. – Cieszymy się z nowej atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – mówią mieszkańcy. Siłownia powstaje na skwerze u zbiegu ulic Dembowskiego i Kamiennogórskiej.

- Na tym terenie zostanie zamontowanych osiem urządzeń do ćwiczeń, kupionych za pieniądze: Miasta Jelenia Góra, Fundacji Polska Miedź, Zespołu Aktywności Społecznej i okolicznych mieszkańców. Koszt inwestycji to ok. 25 tys. zł – powiedziała Halina Moszyńska, prezes zarządu Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie.

- Jeszcze w sierpniu zamontowane zostaną: twister z trzema stanowiskami, narciarz z dwoma stanowiskami, jeździec konny z jednym stanowiskiem oraz wioślarz, również na jedno stanowisko. Kolejne cztery urządzenia będą montowane na początku września. Będzie to spornik do rozciągania na trzy osoby, piechur na dwie osoby, trener nóg na dwie osoby oraz poręcze gimnastyczne również na dwie osoby – wymieniła Halina Moszyńska.

Zadanie realizowane jest w ramach inicjatywy lokalnej z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej p.n. "Siłownia zewnętrzna chcemy to MIEDŹ".

- Od dawna walczyliśmy o utworzenie siłowni w plenerze, bo nie wszystkich stać na karnet na siłownię. A tutaj za darmo każdy, młodszy i starszy, będzie mógł poćwiczyć na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas – podkreślała Halina Moszyńska.

Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na 21 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group