Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5382
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W “Siódemce” świętowali Dzień Niepodległości

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 listopada 2014, 8:58
Aktualizacja: Niedziela, 9 listopada 2014, 9:01
Autor: Manu
Fot. BM
W Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza została upamiętniona 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta akademia połączona została z quizem wiedzy historycznej “Droga do wolności”. Montaż słowno–muzyczny przygotowali i zaprezentowali szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Marty Walaszczyk.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność SP nr 7. Następnie ubrani w barwy narodowe szóstoklasiści przybliżyli krótko zgromadzonym uczniom i nauczycielom cel wspólnego spotkania - uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania, upragnionej (po 123 latach niewoli) niepodległości, suwerenności.

Ubrani w barwy narodowe uczniowie pokazali zgromadzonym montaż słowno-muzyczny poświęcony przyczynom upadku naszej państwowości w XVIII wieku i drogi, które wiodły do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Występ młodych artystów spotkał się z żywą reakcja ze strony uczniów i nauczycieli. Śpiewano pieśni patriotyczne, m.in. “Przybyli ułani pod okienko” czy “Rozkwitały pęki białych róż”. Występ zakończono radosną piosenką zatytułowaną po prostu “Polska”.

- Była to ciekawa lekcja historii. Pamięć o ważnych momentach w życiu naszego kraju jest nieodłącznym elementem tożsamości narodowej – mówi nauczycielka historii Halina Rakowska. - Każdy Polak winien przekazywać ideały, poświęcenie i patriotyzm przodków, bo “naród bez historii” jest jak “człowiek bez pamięci” oraz jak drzewo bez korzeni.

Po zakończonej części artystycznej autorzy prezentacji przeprowadzili quiz wiedzy historycznej na temat powstań narodowych oraz czasach pozytywizmu. Kilka pytań dotyczyło m.in. głównych postaci, które przyczyniły się do odzyskania i obronienia polskiej niepodległości po pierwszej wojnie światowej.

- Weryfikacja wiadomości poprzez quiz historyczny oraz hołd złożony Ojczyźnie w postaci wierszy i pieśni patriotycznych okazał się atrakcyjną formą świętowania – mówi wychowawczyni klasy VI B Marta Walaszczyk. Stopień trudności dostosowany był do kategorii wiekowej. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były brawami oraz drobnymi słodkościami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~alexpand52 8-11-2014 12:00
No tak. Dzieci mają przyśpieszone święto państwowe.Kierownik administracyjny szkoły Pani N. obchodzi urodziny w Dzień Niepodległości. Zapewne jak zwykle zaprosi kolegów i koleżanki z Policji, Sądu, Prokuratury i Ratusza. Dnia 11.11.2014 r. zapewne nieźle pochla.
~ 8-11-2014 16:46
czy ten kraj ciagle musi jakies akademie tworzyc za komuny akademie za demokracji akademie- czyli nic sie nie zmienia tylko zawartosc koryta
~m 9-11-2014 13:15
Czy tylko w 7 z tej okazji odbywają się apele? W pozostałych nie? Dlaczego nikt nie zrobi reportazu z innych szkół?
~dj200 10-11-2014 9:00
Ponieważ w szkole się powinno pracować z dziećmi a nie lansować w lokalnych mediach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group