Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9252
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Piątek, 3 września 2021, 6:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: W rocznicę wybuchu II wojny światowej
Fot. WAC
Przedstawiciele organizacji kombatanckich, parlamentarzyści i lokalni samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych, delegacje szkół oraz mieszkańcy Jeleniej Góry uczestniczyli wczoraj (2.09) w uroczystości w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Jak co roku, miejskie obchody odbyły się przy Mieczach Piastowskich w Parku Zdrojowym. W programie uroczystości były przemówienia zaproszonych gości, złożenie wiązanek pod pomnikiem upamiętniającym polski czyn zbrojny na przestrzeni dziejów oraz wręczenie odznaczeń wojskowych i kombatanckich.

Od wielu lat spotykamy się tutaj, bo to jest takie miejsce, w którym chcemy uczcić przede wszystkim tych, którzy ucierpieli w czasie wojen – mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Nie tylko podczas II wojny światowej, ale także tych wszystkich, które się toczyły i nadal się toczą. Bo pamiętajmy, że teraz na Ukrainie i w Afganistanie trwają walki. Wojna to jest coś najokropniejszego co się może zdarzyć ludzkości. Wojnę wywołują najczęściej frustraci, którzy podburzają ludzi przeciw sobie, którzy ich dzielą. Dlatego nie powinniśmy się dzielić jako społeczeństwo. Gdy powstają podziały na tych lepszych i gorszych, to dochodzi do takich sytuacji, że później ci którzy tak postrzegają świat prowokują konflikty.

Prowadzący uroczystości pułkownik Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar” podkreślał m.in. jak ważny jest udział młodzieży w tego typu wydarzeniach.

Musimy pamiętać, o haśle „Nigdy więcej wojny!” szczególnie w tym miejscu Europy, gdzie był styk dwóch wrogich systemów. Pilnujmy pokoju i przypominajmy o tragedii wojny - mówił pułkownik M. Gołębiowski.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
1
4%
Hahaha
3
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
998
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group