Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 4004
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Ratuszu o udogodnieniu w zamianie mieszkań

Czwartek, 13 sierpnia 2015, 10:13
Aktualizacja: Piątek, 14 sierpnia 2015, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Ratuszu o udogodnieniu w zamianie mieszkań
Fot. Przemek Kaczałko
Ci, którzy kupili mieszkania z bonifikatą (99 proc., czy mniejszą) będą mogli w rynku wtórnym kupować nie tylko mieszkania własnościowe, ale również własność spółdzielczą – powiedziała na konferencji prasowej wiceprezydent Mirosława Dzika. Dotychczas takie osoby musiały odczekać 5 lat. O zmianie w ustawie poinformowali wczoraj (12.08) w Ratuszu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, jego zastępczyni Mirosława Dzika oraz posłanka Zofia Czernow, która zainicjowała proces legislacyjny.

To była bardzo przykra sytuacja. Każda osoba, która kupiła mieszkanie i podjęła decyzję, że chce je zamienić na inne – mogła zamienić na własnościowe. Natomiast duża grupa mieszkań w Jeleniej Górze, szczególnie mieszkań, które interesowały osoby starsze – to zabobrzańskie mieszkania, które są mieszkaniami spółdzielczymi (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu – to inna forma prawna). Ktoś nie wpisał tej możliwości zamiany w ustawie – tłumaczył na konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła.

Włodarz miasta wnioskował w 2014 r. do Zofii Czernow o złożenie projektu zmiany ustawy, by umożliwić ludziom zamianę mieszkań wykupionych z bonifikatą na własność spółdzielczą. - Krótka rozmowa z panią poseł Czernow i udało się to przeprowadzić – powiedział prezydent Jeleniej Góry. 31 lipca br. prezydent Komorowski podpisał ustawę, która w tym tygodniu wejdzie w życie.

Jednocześnie władze miasta przypominają, że do końca 2015 roku można składać wnioski o wykup mieszkania z bonifikatą (do 99 proc.). - Proszę nie czekać do 31 grudnia, tylko zostawić sobie choćby miesiąc, żeby ZGKiM wypełnił ten druk. Można powiedzieć, ze to ostatni dzwonek, żeby przystąpić do tej procedury – dodała Mirosława Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group