Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6390
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Podgórzynie powstaje dom na wodzie

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 9 grudnia 2014, 7:54
Autor: Mea
Region: W Podgórzynie powstaje dom na wodzie
Fot. Mea
Na stawach podgórzyńskich Marcin Ogłaza buduje dom z kontenerów o powierzchni prawie 80 mkw., który będzie pływał po wodzie. – Spełniam swoje marzenie, a znajomi żartują, że buduję arkę przed potopem – mówi pan Marcin.

Inspiracji do takiej inwestycji Marcin Ogłaza miał wiele. – Gdy mieszkałem w Anglii wynajmowałem dom, który był przy samym porcie i obserwowałem ludzi żyjących na barkach. W Londynie widziałem budynek wybudowany z kontenerów, w którym mieszkają artyści. We Wrocławiu również powstał budynek na wodzie. Na realizację tego planu namówił mnie kolega architekt – opowiada pan Marcin.

Dom składa się z dwóch kontenerów, które pływały na statkach po całym świecie. – Wycofane były już z komercyjnego obrotu i udało mi się je kupić w Hamburgu. Natomiast wyprodukowane zostały na Barbadosie. W jednym z nich będą dwa pokoje, gabinet z biblioteczką, łazienka i aneks kuchenny, a w drugim salon z jadalnią oraz kominkiem. Jedna ściana jest prawie cała z okien (8 m), bo chcę mieć widok na Karkonosze. Z drzwi9 tarasowych będzie mostek na wyspę, gdzie zrobię ogród, miejsce na grilla i do wypoczynku – mówi pan Marcin.

Dom budowany jest od maja z przerwami, a zakończenie planowane jest na wiosnę. – Wtedy się wprowadzę wraz z narzeczoną. Obliczyłem, że w pół roku spokojnie można taką rzecz zrobić. Na dachu chcę zamontować solary, dzięki którymi będę ogrzewał wodę i pozyskiwał ekologiczna energię – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group