Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7953
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sobota, 8 sierpnia 2020, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 14 sierpnia 2020, 13:21
Autor: WAC
Szklarska Poręba: W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce
Fot. UM Szklarska Poręba/Arkadiusz Lipin
Wspólne działania mające doprowadzić do wybudowania drogi narciarsko - rowerowo - biegowej, która połączy Szklarską Porębę z czeskim Harrachovem zapowiadają samorządowcy z obu tych nadgranicznych miast.

Oba miasta od wielu lat łączy umowa o partnerstwie, którego efektem są liczne wspólne przedsięwzięcia. Kolejnym ma być wybudowanie równoległego do międzynarodowej szosy łącznika dla niezmotoryzowanych pomiędzy Harrachovem i Jakuszycami, gdzie powstaje Dolnośląskie Centrum Sportu. Okazją do rozmów na ten temat była wizyta delegacji Szklarskiej Poręby na finale pleneru rzeźby, który tradycyjnie odbywa się w połowie wakacji w Harrachovie.

Możliwość bezpiecznego, odseparowanego od ruchliwej szosy dotarcia czeskich użytkowników izerskich tras biegowych i rowerowych jest kluczowa - mówi Arkadiusz Lipin z referatu promocji Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. - Przecież już teraz Czesi są dużą grupą turystów narciarskich i rowerowych po polskiej stronie gór. Dlatego podczas ostatniego spotkania samorządowców ustalono harmonogram postępowania oraz zaplanowano spotkania z innymi instytucjami władnymi w tej kwestii (np. Lasami Państwowymi).
Po wybudowaniu tej drogi, fani sportu ze strony czeskiej mieliby możliwość odwiedzenia unikalnego obiektu sportowego, który powstaje w Jakuszycach, bez konieczności używania samochodów - dodaje burmistrz Harrachova Jaroslav Čech. - Mamy bowiem nadzieję, że wspólnie organizować będziemy unikatowe imprezy sportowe, w tym wydarzenia o znaczeniu ogólnoświatowym, gdy w Harrachovie odbudujemy kompleks skoczni narciarskich. Miasto Harrachov jest gotowe nie tylko do sfinansowania proponowanego projektu połączenia, ale też zapewnienia jego realizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

67
84%
Cieszy
5
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group