Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 9421
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W piątek premiera 3D w Kinie Lot z „Bitwą Warszawską”

Czwartek, 29 września 2011, 13:03
Aktualizacja: 14:33
Autor: Angela
Cyfrowy zestaw z funkcją 3D z nowoczesnym projektorem, a dzięki niemu nowa jakość obrazu i dźwięku – to wszystko od tygodnia ma już jeleniogórskie kino Lot. Już jutro odbędzie się pierwsza projekcja przy użyciu tego sprzętu. W 3D obejrzeć można będzie film „Bitwa Warszawska 1920”

Do jeleniogórskiego Lotu zakupiono cyfrowy zestaw z funkcją 3D, w tym, między innymi, kinowy projektor cyfrowy (osiąga jasność 19.000 lumenów przy lampie 3000W). w standardzie DCI, serwer kinowy, zestaw do projekcji 3D, lampę (kolbę) ksenonową o odpowiedniej mocy dla projekcji cyfrowych. Efekt 3D będzie można zobaczyć z pomocą 335 sztuk okularów, które zakupiono wraz z potrzebnymi akcesoriami.

Trójwymiarowe projekcje w Locie mają zwiększyć atrakcyjność jeleniogórskiej placówki i oszczędzić miłośnikom filmów wyjazdów do innych miast, gdzie działają już nowoczesne „multipleksy”. Słychać jednak głosy, że będzie to jedynie półśrodek. Tak czy inaczej jeleniogórzanie muszą się na razie zadowolić tylko tym. Nowoczesne kino ma powstać w Galerii Focus Mall przy ulicy Kilińskiego, jednak wciąż nie ma stuprocentowej pewności, że obiekt ten powstanie.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group