Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5858
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W ogniu pytań – 8. Immunitet, przywileje

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 października 2015, 11:53
Aktualizacja: 13:14
Autor: MT
Fot. MT
Poprosiliśmy „do tablicy” kandydatów do parlamentu z naszego powiatu, by zadać im po dziesięć, naszym zdaniem, kluczowych pytań o przyszłość Polski i regionu. Tylko Zofia Czernow (PO), Anna Dudek (Kukiz’15) i Rafał Mazur (PO) nie znaleźli czasu, by odpowiedzieć Czytelnikom Jelonki.com na te pytania.

Podczas nagrywania programu Bartosz Rudolf (PSL) oraz Paweł Szczepański (KORWiN) przebywali za granicą.

Codziennie będziemy publikować odpowiedzi kandydatów do Parlamentu w zbliżających się wyborach na jedno z dziesięciu pytań.

W ogniu pytań – 1. Podatki i diety
W ogniu pytań – 2. ZUS i emerytury
W ogniu pytań – 3. Jelenia Góra pustoszeje
W ogniu pytań – 4. Uchodźcy
W ogniu pytań – 5. JOW–y
W ogniu pytań – 6. System wyborczy
W ogniu pytań – 7. Obietnice wyborcze

W ósmej części pytamy o immunitety i przywileje dla parlamentarzystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 19-10-2015 13:41
https://www.youtube.com/watch?v=Up4Nqfzda0c
~Real 19-10-2015 14:08
To samo co w poprzednim pytaniu, Kukiz całym sercem tak, Korwin tak, PiS Mróz Stoch tak, PO Papaj tak. Reszta szkoda pisać. I na tym bym zakończył gdyby nie jedno zdanie pana Pokoja, "poświęcili się dla Polski", z wypowiedzi wynika że chodzi o emeryturkę. "Możem" mam inną percepcję ale... Poświęcili się dla Polski, Wałęsa, Kaczyńscy, Michnik, Kuroń, Gieremek, Mazowiecki, Gwiazda, Walentynowicz, Maciarewicz lista jest długa. Oni ryzykowali życie dla niepodległej Polski. Chyba że idzie o "co inne", o kasę. Jako przedsiębiorca rozumiem, że można zarabiać wielokrotnie więcej niż na państwowych posadach. Tylko chwileczkę, idzie o kasę, czy o SŁUŻBĘ DLA PAŃSTWA ?
~logika 19-10-2015 14:36
Najgorzej wypadli wszyscy politycy PiS + Jędraszko. Bronili immunitetów. Ci pierwsi za wszelką cenę, dzieląc bez uzasadnienia ludzi na lepszych i gorszych. Pani M. chyba nie wie co mówi. Albo wie. Immunitet nie jest wyjmowaniem komuś knebla, może chodzi jej o ochronę przed sędziami a nie ludźmi. Bronią przeważnie czegoś ci, którzy czegoś potrzebują. Sa po tej drugiej stronie. Póki co, strzelają sobie gola do własnej bramki
~MD 19-10-2015 15:13
Wilk niepotrzebnie filozofuje, bo stale się gubi. Immunitet, o ile w ogóle, to bardziej byłby potrzebny władzy rządzącej a nie agresywnej pozycji. Ci mają jeszcze czas być chronieni. Ataki idą zazwyczaj z reguły na decydentów. Na źle zarządzających. Opozycja nie musi się bronić. Ma jeszcze czas.
~Acha 19-10-2015 18:59
Panie Real coś słabiutko z wiedzą a propos "poświęcenia", bo tego obecnego Kaczyńskiego to nawet 13 grudnia nie internowali, taki był grożny. Ponoć cały stan wojenny głaskał kota pod stołem.
~Real 19-10-2015 19:09
Na Wałęsę dwukrotnie głosowałem w 1990r i dostałem jak każdy podziękowania. Jak normalny człowiek, na podstawie TV i prasy mógł wiedzieć, że skur.... się jako Bolek ?. Dziwaczne było te wzmacnianie lewej nogi. Teraz wiadomo dlaczego. "Internetów" nie było. Kogo "zamkli", a kogo nie, to słaby wyznacznik.
~Anna Dudek 19-10-2015 21:19
Jaki immunitet??? Orwellowska rzeczywistość niech ma swoje miejsce już tylko w literaturze a święte krowy będą domeną Indii nie Polski. Art 32 Konstytucji Rzeczypospolitej wyraźnie mówi "Wszyscy są wobec prawa równi."
~hemag 20-10-2015 10:57
Pewnego razu przeczytałem w **. Straż Miejska ukarała kilku kierowców za parkowanie na Grottgera (przy sądzie). Kilku nie, bo byli to sędziowie i mają immunited. Są więc ponad prawem. Mogą świadomie łamać prawo bo i tak im nic nie zrobią. Idąc dalej tym tropem mogą: nie przestrzegać prędkości, jeździć po kielichu itp. i tak im nic nie zrobią. Są przecież ponad prawem. Jednak przyzwoitość i honor obowiązują każdego także tych co mają immunited.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group