Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10376
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Norwidzie po zmroku

Sobota, 23 marca 2019, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Norwidzie po zmroku
Fot. Przemek Kaczałko
Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze nie ogranicza się do zajęć lekcyjnych, lecz regularnie spotyka się w szkolnych murach po godzinach. Szereg imprez, które mają już swoją historię w cieplickiej placówce, wczoraj (22.03) skumulowano pod hasłem "Norwid by night", czyli Norwid nocą.

W piątkowy wieczór w Norwidzie spotkało się "grubo" ponad 100 osób, które postanowiły spędzić czas w ten nietypowy sposób. Imprezę otworzył "Slam poetycki", który cieszy się dużą popularnością wśród nauczycieli i uczniów. Prowadzące spotkanie losują i recytują zgłoszone wiersze, a zgromadzona publiczność za pomocą kartek o dwóch kolorach - głosuje na (ich zdaniem) lepszy. W ten sposób wyłaniane są dzieła, które przechodzą kolejne etapy, aż do wytypowania zwycięzcy. Autor najlepszego wiersza otrzymuje nagrodę.

W przerwach pomiędzy recytowaniem uczniowie prezentowali swoje muzyczne talenty. Slam w ramach "Norwida nocą" był jednocześnie ostatnim poprowadzonym przez maturzystki - Olę Czekańską i Kasię Nowocień, którym oficjalnie podziękowano za zaangażowanie przez ostatnie lata, a także przekazano "organizacyjną pałeczkę" Mikołajowi Ogórkowi i Julii Szefer. Warto zaznaczyć, że spotkania z poezją odbywają się w ZSO Nr 2 w każdy ostatni piątek miesiąca od godz. 18:00.

Podczas szkolnej imprezy chętni mogli wziąć udział w Norwidowskim Salonie Gier, Turnieju w grę Heroes III, a także w Kalamburach. Spore zainteresowanie dotyczyło również Nocy filmowej, gdzie można było obejrzeć "Fridę", "Szare ogrody", czy "Dziewczynę z portretu".

To druga noc w Norwidzie - impreza wymyślona przez Pawła Myszogląda, naszego ucznia. Nauczyciele tylko to pilotują, a wszystko szykują dzieciaki - mówił Justyn Bilski, nauczyciel z II LO. - Jesteśmy małą szkołą - społecznością ludzi, którzy chcą ze sobą spędzać czas - dodał J. Bilski.

Impreza jest kolejnym przykładem, że nawet po ukończeniu szkoły jej absolwenci chętnie wracają i uczestniczą we wszelkiego rodzaju inicjatywach. Kolejne ciekawe wydarzenie już 5 kwietnia br., kiedy to w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się koncert pt. "Narodziny gwiazdy", podczas którego nauczyciele z uczniami wystąpią na scenie, aby zebrać środki na nagrody i wyjazdy dla norwidowskiej młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

24
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group