Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 8500
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: W Mysłakowicach rehabilitacja tlenem

Piątek, 25 marca 2022, 6:05
Autor: WAC
Mysłakowice: W Mysłakowicach rehabilitacja tlenem
Fot. WAC
Gminny Ośrodek Zdrowia w Mysłakowicach jest jednym z nielicznych miejsc w regionie gdzie pacjenci, którzy przeszli zakażenie wirusem COVID – 19, w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej mogą skorzystać z tlenoterapii w specjalistycznej komorze hiperbarycznej.

Komora hiperbaryczna poprawia wydajność oddechową. Jest to zabieg realizowany w oparciu o podnoszenie ciśnienia i w hermetycznym pomieszczeniu zwiększa się ilość tlenu, która w dużo bardziej wydajny sposób dociera do płuc i odbudowuje ich pęcherzyki. Zabieg trwa około 1,5 – 2 godziny. Urządzenie, które od niedawna znajduje się na wyposażeniu tej placówki medycznej zostało zakupione ze środków własnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach. Koszt to około 50 tysięcy złotych.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej są jednym z elementów sześciotygodniowej rehabilitacji pocovidowej refundowanej przez NFZ. To ważne, zwłaszcza, że około jedna trzecia pacjentów ma powikłania po przechorowaniu COVID-19. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu, mniejsza tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne. Dolegliwości te znacznie ograniczają aktywność w życiu społecznym i zawodowym.

SP ZOZ jest jednym z kilku podmiotów w Kotlinie Jeleniogórskiej, który świadczy usługi zdrowotne z zakresu rehabilitacji pocovidowej – mówi dyrektor SP ZOZ w Mysłakowicach Arkadiusz Gerono. - Jako jedyni realizujmy je także w systemie domowym. Nasz zespół fizjoterapeutów dostosowuje pod kontem indywidualnym każdego pacjenta szereg zabiegów. Są to między innymi ćwiczenia na bieżni, na rowerze stacjonarnym oraz fizjoterapia wspomagana jonoforezą oraz magnetotronem. Aby skorzystać z rehabilitacji pocovidowej należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Co ważne ta choroba nie musi być oficjalnie stwierdzona. Lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu może stwierdzić, że ona zaszła.

Wójt gminy Mysłakowice Michał Orman jest jedną z osób, które miały okazję sprawdzić osobiście w jaki sposób działa komora hiperbaryczna.

To leczenie w pełni naturalne – mówi M. Orman. - Nie podaje się żadnych medykamentów tylko o czysty tlen, który wspomaga funkcjonowanie organizmu i przyśpiesza w ten sposób jego leczenie. Wizyta w środku jest komfortowa. Siedzi się wygodnie. Jedyny dyskomfort to odczuwalne podnoszenie się ciśnienia powietrza i zatykanie się uszu. To wrażenie szybko jednak mija.

Twoja reakcja na artykuł?

27
71%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
562
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group