• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 18:17
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 8199
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W Muflonie są zdjęcia, które… brzmią jazzem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 grudnia 2012, 8:05
Aktualizacja: 8:48
Autor: Mea
Fot. Mea
Konfrontacja muzyki z obrazem, a dokładniej jazzu z fotografią oddziaływała na wyobraźnię uczestników wernisażu wystawy fotograficznej „Nie tylko jazz” Andrzeja Mochonia, który odbył się wczoraj (29.12.) w sobieszowskim Miejskim Domu Kultury „Muflon”. – Kocham jazz i fotografię, od dawna staram się uchwycić na zdjęciu emocje muzyków podczas koncertów – powiedział nam autor wystawy.

- Jazzmani są wdzięcznym obiektem dla fotografii i najczęściej pozwalają robić sobie zdjęcia, czy to podczas całego koncertu, czy tylko jednego utworu. Jednak niektóre z zaprezentowanych na wystawie ujęć są wykonane małym aparatem, który trzeba było przemycić. Takie zakazane zdjęcie zrobiłem np. gdy kłaniał się wybitny pianista jazzowy Keith Jarret. Muzyk potrafił wyjść z koncertu. Kiedy zobaczył, że jest fotografowany, bo tego nie lubił – podkreślił Andrzej Mochoń.

Na wystawie są m.in. zdjęcia artystów z „Krainy łagodności” tj. Wojtka Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowiny, Krzysztofa Myszkowskiego ze Starego Dobrego Małżeństwa, czy flecisty zespołu Bez Jacka. Na portretach znaleźli się też: Wayne Shorter, Aga i Tomasz Stanek.
- Muzycy jazzowi emanują niesamowitymi emocjami, tymi prawdziwymi, rodzącymi się tu i teraz, które warto uchwycić na fotografii – dodał.

Na otwarcie wystawy przybyło wielu fanów zarówno muzyki jazzowej, jak i fotografii. – Sądzę, że najważniejsza jest tu osoba fotografowana, muzyk jazzowy, nie samo zdjęcie, choć jedno ujęcie zafascynowało mnie z powodu pięknej formy. Był to starszy muzyk na tle jasnej poświaty. Znam tych artystów i gdy patrzę na zdjęcia brzmią jazzem – mówił Wojciech Miatkowski z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-12-2012 13:20
Autor jak sam dodał...określił swoje zdjęcia " ...to nie jest jakaś wielka sztuka ...takie zwykłe fotki" i dodał, że nie fotografuje muzyków klasycznych bo w ich występie cytuję "nie ma żadnych emocji"i... może zamiast biegać na jazzmanów zajrzał by Pan na koncerty: Joshuy Bela, Nigela Kennedy, Eliny Garancy, Anny Netrebko, Jonasza Kaufmanna, Krystiana Zimmermanna, Yo Yo My,Piotra Beczały, Mariusza Kwietnia, Aleksandry Kurzak, Petera Wagnera. Nie tylko jazz żyje i nie na jazzie kończy się i zaczyna emocjonalność w muzyce. Pytanie do autora: skąd wywodzi się jazz ? Koledzy fotografowie i fani jazzu będą wystawą zachwyceni, ale koledzy muzycy będą wielce niepocieszeni, a może to autor tej wypowiedzi jest po prostu płytki i muzyki klasycznej zwyczajnie nie rozumie?
~oto ja 31-12-2012 8:13
gdzieś ten publiczny hajs trzeba było wydać na koniec roku, bo szkoda oddać do budżetu. . . Niedługo nie będziecie mieli już czego wydawać.
~remigiusz 31-12-2012 10:56
a Pan Jarociński nieco podobny do Knopflera na zdjęciach:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group