Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15769
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W młodzieżowej radzie zmiany od września

Czwartek, 4 lipca 2013, 8:21
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: W młodzieżowej radzie zmiany od września
Fot. MRM
Zakończyli przedwakacyjną działalność i już nie spotkają się w obecnym składzie – mowa o Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Jeleniej Górze. Z funkcji przewodniczącej rezygnuje Emilia Rydzy. Radę opuszczą też inni maturzyści, a niebawem studenci. Wybory uzupełniające zaplanowano na wrzesień br. Nadszedł więc na czas podsumowanie działalności MRM.

W obecnej kadencji MRM odbyło się sześć sesji, pierwsza z nich miała miejsce 9 marca 2012 roku.

- Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc ze strony władz Miasta – podsumowuje Emilia Rydzy, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. - Urząd miasta zapewniał nam także funkcjonowanie od strony administracyjnej i organizacyjnej. Nie wszystko z naszych zamierzeń udało nam się zrealizować. Przyznać też trzeba, że nie wszyscy członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej równie aktywnie uczestniczyli w jej pracach. Jednak przetarliśmy ścieżki dla naszych następców i mamy nadzieję, że nowa Rada podejmie wyzwanie i uda jej się zrealizować wszystkie zadania – dodaje przewodnicząca.

Wśród zadań, które udało się zrealizować radni wymieniają organizację i wspieranie wielu koncertów i akcji charytatywnych, a także działania promocyjne miasta.

- Mieliśmy przyjemność pojawić się na widowni i reprezentować nasze miasto w programie „Jaka to melodia” z Sebastianem Rutkowskim – wymieniają młodzi radni. We współpracy ze stowarzyszeniem opieki nad zwierzętami i jeleniogórskim schroniskiem dla małych zwierząt promowaliśmy ochronę zwierząt podczas zorganizowanych na Placu Ratuszowym przemarszów i festynów z udziałem szkół, mieszkańców i ich pupili. Pomagaliśmy przy akcjach charytatywnych, przy zbiórkach karmy, koców itd.

- Zorganizowaliśmy konkurs „Jelenia ma talent”, który w tym roku doczekał się swojej drugiej edycji. Zgłosiły się dziesiątki utalentowanych osób. Podczas pierwszej edycji nawiązaliśmy współpracę z fundacją „Bliżej Gwiazd”. Nie była to jednak jednostronna pomoc, byliśmy łącznikiem ze szkołami, braliśmy udział w rozpowszechnianiu imprezy „Gwiazdka na gwiazdkę”. Z fundacją Bliżej Gwiazd mogliśmy współpracować również przy organizacji koncertu charytatywnego dla Julki. Pomagamy Jeleniogórskiemu Centrum Kultury przy organizacji Ligi Rocka i Krokusa Jazz Festival oraz wielu, wielu, wielu innych imprez. Byliśmy wolontariuszami podczas Tour de Pologne i pomagaliśmy przy organizacji tej imprezy. Uczestniczyliśmy w rodzinnym festiwalu recyklingu. Zorganizowaliśmy: dzień Flagi i 11 listopada, debatę oxfordzką przy współpracy z forum Młodych PiS i Stowarzyszeniem Allternatywa, „Masz głos masz wybór” na temat likwidacji jeleniogórskich szkół m.in. Gimnazjum nr 2. Współpracujemy z Młodzieżowymi Radami z innych miast, jak również ze stowarzyszeniami takimi, jak: All-ternatywa i Semper Avanti, Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Przez pięć dni w tym roku (29.05 – 1.06) gościliśmy też u siebie Młodzieżową Radę Miejską Haidelberga, z którą udało nam się nawiązać współpracę. Zintegrowaliśmy się z sześcioosobową delegacją i mamy nadzieję na dalsze wspólne działania - dodają.

Do tej pory Młodzieżowa Rada Miejska pracowała w składzie: Emilia Rydzy - przewodnicząca, Ernest Obaz i Michał Piasecki - wiceprzewodniczący, Sylwana Rzepka - sekretarz oraz radni: Weronika Tkaczuk – Gimnazjum w Zespole Szkół Elektronicznych, Patryk Ptak – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Mateusz Śliwiński – Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”, Radosław Jabłczyński – Zespół Szkół Elektronicznych, Maciej Makoś – Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Katarzyna Latto – Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Paweł Szynka – Zespół Szkół Przyrodniczo – Żywieniowych, Mateusz Mazurkiweicz – Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Gabriel Zieliński – Zespół Szkół Licealnych i Usługowych, Jan Łuć – Zespół Szkół Społecznych i Aleksandra Niedaszkowska z Gimnazjum nr 2.

Od września br. skład ten się zmieni. Po rezygnacji przewodniczącej i innych radnych, w szkołach odbędą się wybory uzupełniające.

- Ciężko jest mi pożegnać się z tą funkcją – mówi Emilia Rydzy. - Poświęciłam temu przedsięwzięciu półtora roku swojego życia, poznałam niesamowitych i inspirujących ludzi. Bywało, że nie sypiałam po nocach lub całymi tygodniami czy miesiącami pracowałam nad danym projektem... Czasami potrzebna byłam jako matka - opiekunka wyjazdów, szkoleń, wymian czy konferencji. Młodzieżowa Rada Miejska to moje oczko w głowie. Nie dałabym rady bez przyjaciół, zespołu, współpracowników. Wielkie podziękowania należą się Stowarzyszeniu All-ternatywa, którego członkowie wspierali nas od samego początku i na których zawsze mogliśmy liczyć bez względu na koszty i konsekwencje. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim Radkowi Jabłczyńskiemu, Mateuszowi Śliwińskiemu, Sylwanie Rzepce, Michałowi Piaseckiemu, Ernestowi Obazowi, Damianowi Kuśnierz, Grzegorzowi Kuśnierz, Aleksandrze Niedaszkowskiej, Arkadiuszowi Niedaszkowskiemu i Adriannie Wojtkiewicz i wielu, wielu innym których nie sposób wymienić - wyliczała.

- To dzięki tym wszystkim wspaniałym i pełnym energii ludziom wszystko nabierało sensu, to oni dawali nadzieję na to, że kolejny krok będzie tylko przybliżał nas do sukcesu. Obecnie ja robię swój własny krok naprzód. Najprawdopodobniej z ostatnimi dniami września tego roku pożegnam swoje stanowisko, przejdę po raz ostatni między murami Urzędu Miasta i Ratusza. Z uśmiechem pożegnam Jerzego Zębika, Jarosława Gromadzkiego, Annę Ragiel i Zygmunta Korzeniewskiego. Moim ostatnim obowiązkiem będzie przeprowadzenie wyborów uzupełniających, w szkołach których przedstawiciele rozpoczną III kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Muszę szczerze przyznać, że było to naprawdę ciężkie półtora roku, jednak wszystkie wzloty i upadki nauczyły mnie wiary w ludzi, cierpliwości, wyrozumiałości, odpowiedzialności i co chyba najważniejsze miłości do pracy. Obecnie przede mną klasa maturalna z całą masą nauki dlatego pozostawiam MRM w rękach mojej przyjaciółki Aleksandry Niedaszkowskiej, sama natomiast mam zamiar poświęcić się przygotowaniu do matury i studiów. Nie mówię, że odchodzę na zawsze. Przyrzekam, że nazwiska i imiona osób z tej naszej MRM obiją się wam jeszcze nie jeden raz o uszy. Obiecuję wszelką pomoc przyszłym radnym i życzę im wiele szczęścia i cierpliwości, ponieważ bez nich ani rusz – dodaje Emilia Rydzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
683
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group