Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6091
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W mieście latem kwitną... wieże

Środa, 20 lipca 2016, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 7:52
Autor: UM
Jelenia Góra: W mieście latem kwitną... wieże
Fot. UM
Wieże kwiatowe od kilku lat wpisały się w letni krajobraz miasta i na mieszkańcach nie robią specjalnego wrażenia. Doceniają je turyści, nagminnie fotografując się na ich tle, traktując te zdjęcia, jako efektowną pamiątkę z pobytu w Jeleniej Górze.

– Mamy teraz aż 26 takich „wież” – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Spośród nich 13 w centrum miasta, głównie w rejonie Starówki, inne są na Placu Piastowskim, ale takie instalacje są umieszczone także w Sobieszowie. Staramy się je lokalizować głównie w miejscach często odwiedzanych przez pieszych, nie tylko przyjezdnych.

- Wszystkie „wieże” – informuje Witold Kalinowski, zajmujący się zielenią w Jeleniej Górze – obsadzone są pelargoniami bluszczolistnymi. To efektowne kwiaty, ale wymagają sporej staranności w utrzymaniu, w tym dużej wilgotności podłoża, stąd codzienne (a w szczególnie upalne dni nawet dwukrotne w trakcie dnia) są podlewanie. - Stanowią jednak tak przyciągający wzrok element wystroju miejskiego, że warte są starań, jakie musimy ponosić - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group