Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3311
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Mechaniku” i „Żeromie” innowacyjnie o przedsiębiorczości

Piątek, 21 stycznia 2011, 9:13
Aktualizacja: 9:13
Autor: Angela
Dwie jeleniogórski szkoły („Mechanik” i „Żerom”) znalazły się wśród 30 placówek z Dolnego Śląska, które wezmą udział unijnym programie „Być przedsiębiorczym”, na który składają się innowacyjne zajęcia z nowatorskimi metodami i technologiami. Dzięki nim uczniowie będą kształtować i rozwijać w sobie przedsiębiorczość.

W projekcie weźmie udział 30 szkół z Dolnego Śląska, w tym minimum 60 nauczycieli oraz 1200 uczniów. W ramach realizacji młodzież weźmie udział w zajęciach prowadzonych według nowego programu i nowoczesnych metod. Pojawią się na nich m.in. prezentacje multimedialne, gry kierownicze, symulacje biznesowe, e-podręczniki i portale wiedzy.

To jednak nie wszystko. Innowacyjny program nauczania przedsiębiorczości, który potrwa do 31 października 2013, będzie prowadzony przez firmę pwn.pl sp. z o. o przy udziale Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego z Wiednia. Nauczyciele, którzy wezmą udział w programie, wyjadą też na uczelnie wyższe w ramach wizyt studyjnych, będą uczestniczyli w seminariach i lekcjach pokazowych, a także w krajowej i międzynarodowej konferencji nt. „Jak skutecznie uczyć przedsiębiorczości”.

– To kolejny program unijny, który będzie realizowany w naszej szkole. Bardzo cieszymy się z tego, że udało nam się do niego dostać. Z pewnością pomogły nam w tym wcześniejsze osiągnięcia, w tym czwarta pozycja w Polsce w ramach pozyskania certyfikatu przedsiębiorczości czy udział w grupie liderów szkół przedsiębiorczych. Z pewnością program przyniesie naszym uczniom dużo dobrego. Innowacyjne metody i technologie pozwolą im kształtować i rozwijać postawy przedsiębiorcze. Program ma na celu również zwiększyć zainteresowanie naszych uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach ważnych gospodarczo – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze.

Program jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z Priorytetu III, Działania 3.5 Projekty Innowacyjne.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group