Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6458
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W łapę za prawko

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2007, 8:30
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Afera korupcyjna w ośrodku ruchu drogowego przed sądem.

Zarzuty o wręczanie łapówek lub pośrednictwo w przekazywaniu korzyści majątkowych w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy, usłyszy przed sądem 30 osób.
To efekt czynności, jakie podjęła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w związku z aferą korupcyjną w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Na razie przed oblicze Temidy trafią kursanci oraz pośrednicy, którzy załatwiali trefne egzaminy oraz sfałszowane zaświadczenia lekarskie. Za pewność zdania egzaminu i otrzymania prawa jazdy płacili około 900 złotych. Z kolei za lekarskie dokumenty – 150 złotych, choć zdarzały się odstępstwa w górę od tych cen.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest wielowątkowe. Na razie zarzuty dotyczą tylko wspomnianych osób, które przyznały się do zarzucanych im czynów. Prokurator będzie wnioskował o osądzenie ich bez rozprawy sądowej i wymierzenie kary w postaci grzywny (500 do 1500 złotych). Uzasadnienie to fakt, że oskarżeni zostali pozbawieni możliwości uczciwego zdania egzaminu. Wyrok więzienia w zawieszeniu może usłyszeć pośrednik w przekazywaniu pieniędzy. Jest to oficer w stanie spoczynku, który pracował w nieistniejącym już Centrum Szkolenia Radioelektronicznego.

Śledczy w dochodzeniu zajmują się także instruktorami oraz lekarzem, który miał przyjmować łapówki w zamian za wydanie pozytywnego zaświadczenia o stanie zdrowia kandydatów na kierowców. Niebawem im także zostaną postawione zarzuty.

Prokuratura podczas śledztwa ogłosiła, że osoby, które dawały łapówkę w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy, dobrowolnie zgłoszą się i powiadomią o tym śledczych (zanim ci nie ustalą tego w trakcie dochodzenia), nie poniosą konsekwencji karnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~cdi 4-04-2007 8:49
Pozamykac wszystkich lapownikow!
~mrs 4-04-2007 11:12
karac nie uczciwych egzaminatorow, a nie kursantow.to oni sa labczywi i uwalaja za byle co zey zgarnac jak aajwiecej chajsu
~mis 4-04-2007 13:03
Moim zdanie bardzo dobrze ze zrobią z tym porządek wieczne mało tym egzaminatorom. Ciągle oblewaj i szukaj kasy i dlatego ludzie płaca bo wierzą ze będą mieli zdany egzamin.To tylko u nas jest to możliwe. Jak ludzi by nie oblewali za drobnostki to by tego nie było wina wordu.
~ksywka 4-04-2007 14:49
"Prokuratura podczas śledztwa ogłosiła, że osoby, które dawały łapówkę w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy, dobrowolnie zgłoszą się i powiadomią o tym śledczych (zanim ci nie ustalą tego w trakcie dochodzenia), nie poniosą konsekwencji karnych." - tak to jest ciekawe... można uniknąć odpowiedzialności tylko jeśli będzie się współpracowało z porkuraturą podczas dawania, a nie długo po fakcie... szukają świadków-jeleni, którym też potem postawią zarzuty dawania w łapę, bo tak każe prawo. Jelenie - zgłoście się!
~J23 4-04-2007 15:26
A jaka to sprawiedliwośc skoro pan ppor.rez.W.Ś nie z CSR Jelenia Gora a z JW 2773 Jelenia Gora (ul.Sudecka) jest po trzech wyrokach ( wyroki w zawieszeniu) i śmiga po miescie twierdzac iz jemu nikt nic nie zrobi.Na to wyglada iz to on jest informatorem policyjnym. Wiwat TEMIDA!!!!
~kursant 4-04-2007 16:21
Proszę mi powiedzieć gdzie byli ci którzy teraz chwalą się że przyłapali łapówkarzy... może na urlopach dla podratowania zdrowia - dlaczego ten proceder urusł do takich rozmiarów. Sam zdawałem prawo jazdy 9 razy i co miałem zrobić...
~Łukasz 4-04-2007 18:01
no tak fajny artykul ale co z tegto jak nic nie pisze o egzaminatorach a gdyby oni nie brali albo wprost nie zadali to by nikt nie dawal. A skoro zdawalnosci w lutym na 260 osob ktore poraz pierwszy zdawali zdalo tylko 28 fajnie:( a Pozatym jak to ma byc jak syn pana egzaminatora W. ma wzlasna szkole jazdy
~Antonio 4-04-2007 19:16
do ksywka: W takiej syutuacji taka osoba zostaje uznana za winną , ale sąd odstępuje od ukarania. Do łukasz: Wołek ????????
~do J23 6-04-2007 12:01
J.Ś. powinien siedzieć!!! To krętacz jakich mało! nie znam osoby która z nią miała do czynienia i której nie oszukał. Te jego piękne gadki, ta niewinna mina... ach, jak to słyszę to mnie krew zalewa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group